• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 8.3.2021Meniny má Alan(a)
Bratislava

Domáci zázvorový liek na tráviace ťažkosti

  • 12:57 24.08.2015
  • Bratislava
Domáci zázvorový liek na tráviace ťažkosti

Zázvor je jedným z najlepších prírodných prostriedkov na liečbu mnohých tráviacich ťažkostí. Takže ak máte podráždený žalúdok, namiesto spoliehania sa na upokojujúce lieky, siahnite po zázvore.


Zázvor má protizápalové vlastnosti, čo je dôvod, prečo funguje ako nesteroidné protizápalové lieky. Je rovnako účinný ako ibuprofén alebo aspirín. Zázvor tiež obsahuje shogaoly a gingeroly, prírodné chemické látky vhodné na relaxáciu črevného traktu.

Čítajte: Zázvor, bojovník proti rakovine


Ako používať zázvor na nevoľnosť

Existujú rôzne spôsoby použitia zázvoru na liečbu podráždeného tráviaceho traktu. Pravidelný príjem zázvoru pomáha liečiť opakujúce sa žalúdočné problémy.

Jedzte ho surový

Ak znesiete jeho silnú chuť, môžete si odkrojiť kus surového zázvoru a zjesť po jedle. Môžete zjesť jeden gram denne. Ak nemáte radi chuť čerstvého zázvoru, môžete ho užiť v podobe čaju, zázvorového piva alebo tinktúry.

Urobte si zázvorové cukríky

Stačí vziať kus koreňa zázvoru a nakrájať ho na malé kúsky. Potom ponorte tieto drobné kúsky zázvoru do medu. Zohrejte maslo (ideálne ghee maslo) na panvici po dobu troch až piatich minút. Keď je maslo je pripravené, môžete na ňom opiecť zázvor. Potom preneste varené plátky zázvoru na papier na pečenie, a nechajte vychladnúť a stvrdnúť po dobu 30 až 40 minút.

Čítajte: Tráviace problémy - prírodná liečba

Ďalším spôsobom, ako si pripraviť kandizovaný zázvor je vziať dva kusy zázvoru a nakrájať ich na tenké plátky. Do hrnca s vodou pridajte trochu cukru a zázvorové plátky. Priveďte všetko k varu a varte asi 20 minút. Nechajte to vychladnúť, vypustite teplú vodu a naplňte hrniec čerstvou vodou. Pridajte viac cukru a priveďte to do varu ešte raz. Znížte teplotu a varte ďalších 20 minút.

Nechajte to vychladnúť a po tretí krát prídajte viac cukru a priveďte všetko k varu. Miešajte zázvorové plátky, znížte teplotu, a povarte pol hodiny. Keď je kvapalina dostatočne silná, vypnite zdroj tepla. Nechajte zázvorové plátky v chlade a suchu po dobu 7 až 10 hodín. Nakoniec ich môžete obaliť v ďalšom cukri (no nemusíte). Držte ich vo vzduchotesnej nádobe a dajte ich do chladničky.

Vypite ho

Budete potrebovať zázvorovú šťavu, soľ a citrónovú šťavu. Vezmite dve čajové lyžičky zázvorovej šťavy, jednu čajovú lyžičku citrónovej šťavy a trochu soli. Môžete použiť buď čiernu soľ, himalájsku ružovú alebo kvalitnú morskú soľ. Môžete to vypiť v čistej forme alebo pridať trochu vody.

Pozrite si: Ako ošúpať zázvor za 1 minútu

Môžete si urobiť tiež zázvorový čaj. Vezmite pár centimetrový kus zázvoru a nakrájate ho, alebo použite pol lyžičky mletého zázvoru a dajte ho do šálky horúcej vody. Dobre premiešajte a luhujte po dobu troch až piatich minút. Môžete pridať med, aby to bolo sladšie. Na liečbu žalúdočnej nevoľnosti by ste mali piť zázvorový čaj dvakrát denne.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: info.sk, TM, homeremediesforlife.com, health.howstuffworks.com, Foto: pixabay.co
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Bezproblémové chudnutie: Tento typ stravy prirodzene zastaví prejedanie

Bezproblémové chudnutie: Tento typ stravy prirodzene zastaví prejedanie

VČERA - 19:35Zdravie

Vďaka správnej strave je možné zabrániť nadmernému príjmu kalórií bez väčšej námahy.

6 vecí, ktoré ovplyvňujú hladinu vitamínu D v tele

6 vecí, ktoré ovplyvňujú hladinu vitamínu D v tele

VČERA - 7:54Zdravie

Univerzálny vitamín D, ktorý ako doplnok pomáha najmä počas zimných mesiacov, nevplýva na každého rovnako. Predtým, ako po ňom siahnete, zvážte týchto 6 dôležitých faktov.

Našli ste si na vankúšoch či perinách žlté fľaky? Čím skôr ich vymeňte za nové!

Našli ste si na vankúšoch či perinách žlté fľaky? Čím skôr ich vymeňte za nové!

20:40 06.03.2021Zdravie

Ak pri prezliekaní posteľnej bielizne natrafíte na žlté fľaky na vankúšoch a perinách, neriskujte a kúpte nové.

Zvýšený zápal v tele: Dajte si pozor na tieto typy reakcií

Zvýšený zápal v tele: Dajte si pozor na tieto typy reakcií

20:09 06.03.2021Zdravie

Dôležitejšia je reakcia na stres, ako stres samotný.

Brezová voda: Zázrak z lesa nadupaný vitamínmi. S čím všetkým vám pomôže?

Brezová voda: Zázrak z lesa nadupaný vitamínmi. S čím všetkým vám pomôže?

19:36 06.03.2021Zdravie

V severnej Európe a Číne ide o tradičný nápoj vychvaľovaný pre značné účinky na zdravie. Čo všetko ponúka brezová voda?