20°Bratislava

Federer chce byť pred US Open v top forme, vynechá Montreal

• 10:15 30.07.2015
  • MONTREAL

Švajčiarsky tenista Roger Federer sa v stredu odhlásil z turnaja ATP World Tour Masters 1000 Rogers Cup v kanadskom Montreale (10. - 16. augusta). Hovorkyňa Tennis Canada Valérie Tétreaultová informovala, že 33-ročný Bazilejčan chce byť v top forme pred začiatkom newyorských grandslamových US Open, ktoré sa začínajú v posledný augustový deň.

Odporúčame:

Nadal hrá v Hamburgu za mastné štartovné, v singli zvíťazil

"Som sklamaný, že nebudem hrať v Montreale, pretože turnaj a mesto som si skutočne užíval. Na podujatí sú vždy skvelí fanúšikovia. Dúfam, že sa sem v budúcnosti vrátim," cituje Tennis Canada v stanovisku 17-násobného grandslamového šampióna Federera.

Aktuálna svetová dvojka sa neobjavila v súťažnom dianí od prehry s Novakom Djokovičom vo finále Wimbledonu 12. júla. Federer triumfoval na Rogers Cupe v rokoch 2004 a 2006, o rok neskôr podľahol v súboji o celkové prvenstvo. "Pochopiteľne nás neteší odhlásenie Rogera, vždy bolo pre nás privilégiom vidieť ho tu súťažiť. Na druhej strane, rozumieme jeho rozhodnutiu, pretože vždy bol oddaný nášmu turnaju a boli by sme radi, keby hral tenis ešte mnoho rokov," povedal riaditeľ montrealského podujatia Eugéne Lapierre. Náhradníkom Federera bude Poliak Jerzy Janowicz.