• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 10.8.2020Meniny má Vavrinec
21°Bratislava

Emu olej: Tajomstvo krásnej pokožky a vlasov

  • 19:53 23.07.2015
  • Bratislava
Emu olej: Tajomstvo krásnej pokožky a vlasov

Raz za čas veda neobjaví nič nové, ale skôr doháňa poznatky, ktoré mali ľudia na celom svete už tisíce rokov. To je presne prípad emu oleja. A akonáhle uvidíte, čo emu olej môže urobiť pre vašu kožu, budete sa diviť, ako ste mohli doteraz stratiť toľko času a peňazí na starostlivosť o pleť.

Ak sledujete trendy vo svete starostlivosti o pleť, viete, že mnoho výrobcov pleťových produktov pridáva emu olej do svojho zoznamu zložiek. Je to preto, že v súčasnosti vyšlo mnoho nových informácií o tom, aký ma tento olej prínos pre všetky typy pleti. Domorodci v Austrálii vedeli o tejto silnej látke po celé stáročia. Ošetrovali ňou suchú, popraskanú a spálenú kožu. Teraz sa zdravotní odborníci, redaktorí časopisov o zdraví a aj Dr. Oz vyjadrujú o úžasných výhodách emu oleja.

Čo presne je emu olej?

Emu olej je vedľajším produktom, ktorý sa nachádza na mäse emu. Je to mastná látka, ktorá obsahuje niektoré úžasné zložky. Aj keď austrálski aborigéni používali olej v pôvodnom stave, vedci ho dezinfikujú a parfumujú predtým, než sa dostane na trh.

Prečo je emu olej tak prospešný?

Aborigéni používali tento olej ako liek na rôzne problémy po celé roky, pretože je to jediná substancia na Zemi, ktorá má 70% Omega-9, 20% Omega-6 a okolo 2% Omega-3 mastných kyselín. Tieto mastné kyseliny sú nevyhnutné pre zdravú kožu, vrátane prevencie problémov, ako je ekzém.

Čítajte: Šesť prírodných liekov na ekzém

Tieto mastné kyseliny sú tiež užitočné pri ochrane vlasov pred deštruktívnymi procesmi, ako je farbenie, žehlenie či natáčanie, ktoré môžu odstrániť ochranu, ktorú tieto mastné kyseliny poskytujú.

Hlavné výhody emu oleja

Tento olej môže byť použitý na liečenie suchej, šupinatej kože, kože spálenej slnkom, ale môže tiež obnoviť kožu, odstraňovať vrásky a vyrážky. Emu olej má protizápalové vlastnosti, preto je ideálny pre starostlivosť a hojenie kože. Môže ošetriť rany, odreniny a popáleniny. Je hypoalergénny a nie sú známe žiadne vedľajšie účinky použitia emu oleja.

Vzhľadom k protizápalovým vlastnostiam, emu olej je tiež celkom účinný ako liek, najmä na bolesť kĺbov, ktorá je spôsobená zápalom. Štúdie v Spojených štátoch a Austrálii preukázali, že emu olej je účinný pri liečbe bolesti kĺbov a pomáhajú kĺby liečiť dlhodobo.

Ďalšie výhody emu oleja

Emu olej môže byť použitý aj pri ošetrovaní vrások a stareckých škvŕn. Môže tiež liečiť jazvy a strie. Výskumy na Royal North Shore Hospital of Sydney a University of Queensland potvrdili, že týmto olejom je možné znížiť bolesť a symptómy artritídy.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: info.sk, TM, ncbi.nlm.nih.gov, emu-oil.com, Foto: pixabay.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Tieto lieky pri chronickej bolesti neužívajte, môžu vám skôr uškodiť

Tieto lieky pri chronickej bolesti neužívajte, môžu vám skôr uškodiť

VČERA - 20:09Zdravie

Podľa lekárov môžu niektoré lieky spôsobiť viac škody ako úžitku.

Kedy vysoká teplota signalizuje nedostatok vitamínu: Na tieto príznaky treba dať pozor

Kedy vysoká teplota signalizuje nedostatok vitamínu: Na tieto príznaky treba dať pozor

20:08 08.08.2020Zdravie

Vysoká telesná teplota môže v niektorých prípadoch značiť nedostatok vitamínu. Ako zistiť, či si ho stačí doplniť, alebo či by ste radšej mali zájsť na vyšetrenie?

Ako vplýva teplé počasie a UV svetlo na koronavírus

Ako vplýva teplé počasie a UV svetlo na koronavírus

19:37 07.08.2020Zdravie

Mnohí sa pri šírení koronavírusu spoliehajú na horúce počasie s veľkým množstvom UV žiarenia zo Slnka. Podľa odborníkov tak robia chybu.

Horúčavy majú trvať niekoľko dní, netreba zabúdať na pitný režim

Horúčavy majú trvať niekoľko dní, netreba zabúdať na pitný režim

14:25 07.08.2020Zdravie

Horúčavy, ktoré v piatok zasiahli Slovensko, by mali pretrvať aj počas nadchádzajúcich dní.

Čoraz viac pacientov po ochorení COVID-19 prichádza o vlasy

Čoraz viac pacientov po ochorení COVID-19 prichádza o vlasy

20:12 06.08.2020Zdravie

Okrem čuchu a chuti pacienti hlásia aj stratu vlasov.