• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 22.9.2020Meniny má Móric
12°Bratislava

Emu olej: Tajomstvo krásnej pokožky a vlasov

  • 19:53 23.07.2015
  • Bratislava
Emu olej: Tajomstvo krásnej pokožky a vlasov

Raz za čas veda neobjaví nič nové, ale skôr doháňa poznatky, ktoré mali ľudia na celom svete už tisíce rokov. To je presne prípad emu oleja. A akonáhle uvidíte, čo emu olej môže urobiť pre vašu kožu, budete sa diviť, ako ste mohli doteraz stratiť toľko času a peňazí na starostlivosť o pleť.

Ak sledujete trendy vo svete starostlivosti o pleť, viete, že mnoho výrobcov pleťových produktov pridáva emu olej do svojho zoznamu zložiek. Je to preto, že v súčasnosti vyšlo mnoho nových informácií o tom, aký ma tento olej prínos pre všetky typy pleti. Domorodci v Austrálii vedeli o tejto silnej látke po celé stáročia. Ošetrovali ňou suchú, popraskanú a spálenú kožu. Teraz sa zdravotní odborníci, redaktorí časopisov o zdraví a aj Dr. Oz vyjadrujú o úžasných výhodách emu oleja.

Čo presne je emu olej?

Emu olej je vedľajším produktom, ktorý sa nachádza na mäse emu. Je to mastná látka, ktorá obsahuje niektoré úžasné zložky. Aj keď austrálski aborigéni používali olej v pôvodnom stave, vedci ho dezinfikujú a parfumujú predtým, než sa dostane na trh.

Prečo je emu olej tak prospešný?

Aborigéni používali tento olej ako liek na rôzne problémy po celé roky, pretože je to jediná substancia na Zemi, ktorá má 70% Omega-9, 20% Omega-6 a okolo 2% Omega-3 mastných kyselín. Tieto mastné kyseliny sú nevyhnutné pre zdravú kožu, vrátane prevencie problémov, ako je ekzém.

Čítajte: Šesť prírodných liekov na ekzém

Tieto mastné kyseliny sú tiež užitočné pri ochrane vlasov pred deštruktívnymi procesmi, ako je farbenie, žehlenie či natáčanie, ktoré môžu odstrániť ochranu, ktorú tieto mastné kyseliny poskytujú.

Hlavné výhody emu oleja

Tento olej môže byť použitý na liečenie suchej, šupinatej kože, kože spálenej slnkom, ale môže tiež obnoviť kožu, odstraňovať vrásky a vyrážky. Emu olej má protizápalové vlastnosti, preto je ideálny pre starostlivosť a hojenie kože. Môže ošetriť rany, odreniny a popáleniny. Je hypoalergénny a nie sú známe žiadne vedľajšie účinky použitia emu oleja.

Vzhľadom k protizápalovým vlastnostiam, emu olej je tiež celkom účinný ako liek, najmä na bolesť kĺbov, ktorá je spôsobená zápalom. Štúdie v Spojených štátoch a Austrálii preukázali, že emu olej je účinný pri liečbe bolesti kĺbov a pomáhajú kĺby liečiť dlhodobo.

Ďalšie výhody emu oleja

Emu olej môže byť použitý aj pri ošetrovaní vrások a stareckých škvŕn. Môže tiež liečiť jazvy a strie. Výskumy na Royal North Shore Hospital of Sydney a University of Queensland potvrdili, že týmto olejom je možné znížiť bolesť a symptómy artritídy.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: info.sk, TM, ncbi.nlm.nih.gov, emu-oil.com, Foto: pixabay.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Tento faktor zvyšuje riziko úmrtia na COVID-19, často ho ignorujeme

Tento faktor zvyšuje riziko úmrtia na COVID-19, často ho ignorujeme

20:07 20.09.2020Zdravie

Pacienti s COVID-19, ktorí majú vysoké hladiny tohto hormónu, sú vystavení väčšiemu riziku.

Ako sa vyhnúť rakovine pľúc: Tieto 3 bežne dostupné lieky jej dokážu zamedziť

Ako sa vyhnúť rakovine pľúc: Tieto 3 bežne dostupné lieky jej dokážu zamedziť

19:38 20.09.2020Zdravie

Podľa lekárov ľudia, ktorí na dennej báze užívajú tieto lieky, neriskujú rakovinu pľúc.

Zistite, či vám hrozí duševné ochorenie: Takýto tep srdca to prezradí

Zistite, či vám hrozí duševné ochorenie: Takýto tep srdca to prezradí

18:09 20.09.2020Zdravie

Výskum potvrdil spojenie srdcového tepu a depresie, čo by mohlo pomôcť pri diagnóze a liečbe tohto duševného ochorenia.

Prečo by ste nemali nosiť tenisky so zahnutou špičkou

Prečo by ste nemali nosiť tenisky so zahnutou špičkou

20:45 19.09.2020Zdravie

Nosenie topánok so zdvihnutou špičkou sa môže pretaviť do dlhodobých problémov. Riziko netreba podceniť, varujú podológovia.

Otrava jedlom: 6 jedál, ktoré najčastejšie spôsobujú zvracanie a hnačku

Otrava jedlom: 6 jedál, ktoré najčastejšie spôsobujú zvracanie a hnačku

20:11 19.09.2020Zdravie

K otrave jedlom dochádza pri skonzumovaní potravy nakazenej baktériami, vírusmi alebo parazitmi, ktoré v tráviacom trakte spôsobujú ťažkosti. Tieto jedlá ju najčastejšie spôsobujú.