• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 28.10.2020Meniny má Dobromila
15°Bratislava

Šesť prírodných liekov na ekzém

  • 19:12 26.05.2015
  • Bratislava
Šesť prírodných liekov na ekzém

Toto je niekoľko prírodných liekov, ktoré vám môžu pomôcť s nepríjemným ekzémom.

Ekzém je kožné ochorenie, ktoré je veľmi časté u detí, no vyskytuje sa aj u dospelých. Ľudia, ktorí trpia ekzémom pociťujú silné svrbenie v postihnutej oblasti. Neustále škrabanie vedie k bolesti a krvácaniu a otvorené rany sa potom môžu zapáliť. Tu je niekoľko prírodných liekov, ktoré vám pomôžu liečiť ekzém a zbavia vás nepríjemného svrbenia.

Kokosový olej

Kokosový olej je možné používať na kožu, zuby, vlasy a varenie, ale je to tiež účinný liek na ekzém. Má totiž antimikrobiálne, antioxidačné, antibakteriálne a protiplesňové vlastnosti. Naneste trochu kokosového oleja na postihnuté oblasti a vmasírujte. Robte to 3-4 krát denne.

Aloe Vera

Aloe vera je ideálny liek na ekzémy. Jednoducho použite gél z aloe vera na postihnuté oblasti a nechajte ho na mieste pôsobiť po dobu niekoľkých hodín, aby sa dobre vstrebal.

Zelený Čaj

Pravidelné pitie zeleného čaju vám môže pomôcť. Dôvodom je veľké množstvo silných antioxidantov, ktoré pomáhajú posilňovať imunitný systém, a tak môže telo bojovať proti zápalu efektívnejšie.

Horčíkové kúpele

Ekzém je často známkou nedostatku horčíka. Pri jeho nedostatku začne telo produkovať histamín. Ten spôsobuje svrbenie kože a červené škvrny. Takže horčíkové kúpele môžu byť veľmi užitočné pri hojení kože.

Tu je recept:

• 1-2 šálky soli do kúpeľa alebo magnéziových vločiek

• pol šálky himalájskej alebo morskej soli

• pol lyžičky prírodného vanilkového extraktu

• 10-15 kvapiek esenciálneho oleja (levanduľa alebo mäta)

Hamamel

Pravidelné aplikovanie hamamelu pomáha pri znižovaní svrbenia a zápalu spojeného s ekzémom. Odporúča sa použiť tekutá forma tejto rastliny pre jej rýchle pôsobenie.

Manuka med

Štúdie preukázali, že manuka med je účinný na liečenie červených a šupinatých škvŕn, ktoré sa vyvíjajú v dôsledku ekzému. Med má zároveň antiseptické vlastnosti.

Roztopte 2 lyžice včelieho vosku na panvici a pridajte 2 lyžice manuka medu, 2 lyžice olivového oleja, zmiešajte ich a zmes uložte do sterilnej sklenenej nádoby. Uzavrite ju a udržujte v chladničke. Túto pastu môžete použiť priamo na postihnutú oblasť.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: info.sk, TM, naturalnews.com, eczema.net, Foto: pixabay.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Foto: Čoraz viac ľudí sa sťažuje na „smartfónový malíček“. Máte ho aj vy?

Foto: Čoraz viac ľudí sa sťažuje na „smartfónový malíček“. Máte ho aj vy?

VČERA - 21:06Zdravie

Majitelia mobilov, ktorí na týchto zariadeniach trávia čas aj aktivitou na sociálnych sieťach, sa neraz stretávajú so zvláštnymi fyzickými následkami. Spozorujete ich aj na sebe?

Kedy je bolesť hlavy príznakom rakoviny mozgu? Toto si treba všímať

Kedy je bolesť hlavy príznakom rakoviny mozgu? Toto si treba všímať

20:05 25.10.2020Zdravie

Príznaky rakoviny mozgu sa rozvíjajú v závislosti od konkrétnej časti, ktorú tumor zasiahne. Na bolesť hlavy sa pacienti sťažujú často. Ako zistiť, či ide o rakovinu?

6 najväčších mýtov o trávení: Ako vznikajú vredy a aká je pravda o vláknine?

6 najväčších mýtov o trávení: Ako vznikajú vredy a aká je pravda o vláknine?

19:37 25.10.2020Zdravie

Zdravým trávením sa mnohí z nás začínajú zaoberať až vtedy, keď chcú schudnúť alebo sa dostavia ťažkosti. V týchto chvíľach nejeden z nás uverí polopravdám. Ozrejmíme vám niektoré z nich.

4 zásady, ako zabrániť vzniku astmatických záchvatov

4 zásady, ako zabrániť vzniku astmatických záchvatov

18:28 25.10.2020Zdravie

Pri astmatickom záchvate dochádza k opuchnutiu a zápalu dýchacích ciest, čo v mnohých prípadoch ohrozuje život. Prevezmite kontrolu nad svojím ochorením pomocou týchto tipov.

5 najčastejších príčin nafukovania

5 najčastejších príčin nafukovania

8:26 25.10.2020Zdravie

Nafukovanie je prirodzená súčasť života, ktorá však mnohým komplikuje život. Našťastie sa mu dá zabrániť vhodne zvolenou stravou.