• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 25.10.2020Meniny má Aurel
12°Bratislava

Čo spôsobuje suchú pokožku?

  • 19:50 13.05.2015
  • Svet
Čo spôsobuje suchú pokožku?

Ak máte suchú pokožku a nič vám nepomáha, možno robíte tieto chyby.

Suchá koža u mnohých ľudí nie je spôsobená zdravotným stavom, ale jednoducho vonkajšími vplyvmi. Čítajte ďalej ak chcete zistiť, čo vašej pokožke neprospieva.

Nesprávne používanie krémov

Ak dlhodobo bojujete so suchou pokožkou, určite ste už vyskúšali množstvo rôznych krémov. No problém môže spočívať v nesprávnej aplikácii. Chybou je nanášať krém na suchú pokožku, kedy vám najmenej pomôže. Mali by ste ho naniesť kým máte pokožku po sprche ešte trochu vlhkú, aby uzamkol vlhkosť na povrchu kože.

Dôležitý je aj typ krému. Experti odporúčajú na suchú pokožku jemný krém bez alkoholu a parfumácie. Obvykle ten najlacnejší jednoduchý krém má najlepšie účinky. Tiež by mal mať hustú konzistenciu a mal by byť mastný.

Suchý vzduch

Je to najčastejšia príčina suchej pokožky, najmä počas zimy. Problém nastáva najmä vo vnútri vo vykúrených miestnostiach. Podobný efekt však má aj klimatizácia v lete. Riešením je menej kúriť a zapínať klimatizáciu. Pomôže aj zvlhčovač vzduchu.

Dlhé horúce sprchy aj kúpele

Pridlhé trávenie času v teplej vode môže zmyť prirodzené oleje, ktoré chránia vašu pokožku. Mali by ste sa sprchovať len niekoľko minút a voda by nemala byť horúca.

Mydlo

Mydlo vás môže rýchlo zbaviť ochranných olejov na vašej pokožke a máme tendenciu ho používať až príliš veľa. Často je mydlo alebo čistiaci gel potrebný len na tvár, ruky, nohy, triesla a podpazušie. Zvyšok tela je možné len opláchnuť vodou. Nadmerné umývanie rúk môže vysušovať pokožku a spôsobiť praskanie, krvácanie kože a náchylnosť na kožné infekcie. Zabudnite na mydlá, ktoré veľa penia. Voliť by ste mali prostriedky bez parfumácie.

Dráždivé oblečenie

Ak vám sveter spôsobuje svrbenie, budete sa s ním musieť rozlúčiť. Suchá koža je obzvlášť citlivá na dráždivé látky. Aj zmena pracieho prášku môže niektorým ľudom pomôcť. Uistite sa, že vaše oblečenie nie je ani príliš tesné, pretože trenie môže tiež dráždiť suchú pokožku.

Ochorenia

Väčšinou suchú kožu spôsobujú vonkajšie faktory, no niekedy sú za tým choroby. Môže to byť ekzém alebo lupienka, hypotyreóza, ale aj nástup menopauzy a podvýživa môžu spôsobovať kožné problémy. Správne lieky by vám mali pomôcť, preto je potrebné sa poradiť s lekárom.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: info.sk, TM, webmd.com, mayoclinic.org, Foto: flickr.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Kedy je bolesť hlavy príznakom rakoviny mozgu? Toto si treba všímať

Kedy je bolesť hlavy príznakom rakoviny mozgu? Toto si treba všímať

DNES - 20:05Zdravie

Príznaky rakoviny mozgu sa rozvíjajú v závislosti od konkrétnej časti, ktorú tumor zasiahne. Na bolesť hlavy sa pacienti sťažujú často. Ako zistiť, či ide o rakovinu?

6 najväčších mýtov o trávení: Ako vznikajú vredy a aká je pravda o vláknine?

6 najväčších mýtov o trávení: Ako vznikajú vredy a aká je pravda o vláknine?

DNES - 19:37Zdravie

Zdravým trávením sa mnohí z nás začínajú zaoberať až vtedy, keď chcú schudnúť alebo sa dostavia ťažkosti. V týchto chvíľach nejeden z nás uverí polopravdám. Ozrejmíme vám niektoré z nich.

4 zásady, ako zabrániť vzniku astmatických záchvatov

4 zásady, ako zabrániť vzniku astmatických záchvatov

DNES - 18:28Zdravie

Pri astmatickom záchvate dochádza k opuchnutiu a zápalu dýchacích ciest, čo v mnohých prípadoch ohrozuje život. Prevezmite kontrolu nad svojím ochorením pomocou týchto tipov.

5 najčastejších príčin nafukovania

5 najčastejších príčin nafukovania

DNES - 8:26Zdravie

Nafukovanie je prirodzená súčasť života, ktorá však mnohým komplikuje život. Našťastie sa mu dá zabrániť vhodne zvolenou stravou.

Takto ovplyvňuje nepravidelný spánok váš tep

Takto ovplyvňuje nepravidelný spánok váš tep

VČERA - 8:10Zdravie

Ak nechodíte spať v pravidelnú dobu, môže to ovplyvniť srdcovú frekvenciu.