• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 25.10.2020Meniny má Aurel
11°Bratislava

Aloe vera – prírodný zázrak, ale v obmedzenom množstve

  • 18:48 22.05.2015
  • Bratislava
Aloe vera – prírodný zázrak, ale v obmedzenom množstve

Aloe vera zažilo svoj módny boom, ktorý ale pomaly vyhasína. Na blahodárne účinky tejto rastliny by sme nemali zabúdať, pretože obsahuje veľa vitamínov, minerálov, aminokyselín a dokonca aj enzýmy. Pri nadmernej konzumácii nápojov z aloe vera nám ale hrozia zdravotné riziká.

Trávenie

Aloe dokáže aktivovať enzýmy na trávenie a podporuje črevnú mikroflóru. V rozumnom množstve dokáže pomôcť aj pri zápche.

Apadtogén

Ako vyplýva z názvu, apadtogény nám pomáhajú sa adaptovať. Teda prekonávať zmeny, ktoré v našom tele nastanú kvôli externým vplyvom. To sa týka vírusov, ale aj stresu, proti ktorému je aloe tiež účinné.

Detox

Podobne ako chia semiačka, aj aloe má detoxikačné účinky. Tým, ako putuje našim tráviacim traktom na seba dokáže naviazať rôzne toxíny, ktoré potom vylúčime.

Imunita a zdravé srdce

Aloe vera obsahuje látky, ktoré pôsobia antibakteriálne a tým podporuje imunitný systém. Jeho polysacharidy dokážu aktivovať tvorbu bielych krviniek, ktoré taktiež bojujú proti vírusom v našom tele. Bodku ku imunite dáva množstvo antioxidantov, ktoré aloe vera obsahuje.

Aloe ovplyvňuje aj hladiny „zlého“ cholesterolu, tok krvi a krvný tlak, čomu sa poteší najmä naše srdce.

Na krásnu pokožku

Jedným z najpoužívanejších prísad do prípravkov v kozmetike je práve aloe vera pre svoje upokojujúce a čistiace účinky. Nájdete ho ale aj inde, než len v krémoch na tvár. Aloe dokáže stlmiť bolesť a následky veľmi opálenej pokožky v lete. Ale je veľmi účinné aj pri ekzémoch, vyrážkach, uštipnutiach a iných kožných problémoch.

Riziká pri aloe vera

Všetkého veľa škodí a to platí aj pri aloe vera. Najmä ak pravidelne pijete rôzne šťavy s vysokým obsahom aloe, môžete si spôsobiť hnačku. Niektorým liekom môžu tieto šťavy znížiť účinnosť, alebo môžu spôsobiť alergickú reakciu. Pri dlhodobej konzumácii nadmerného množstva aloe štiav si môžeme poškodiť obličky alebo v tele vytvoriť vysoké hladiny adrenalínu. Taktiež môže z dlhodobého hľadiska zafarbiť moč.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DK, stylecraze.com, happyandraw.com, Foto: pixabay.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Kedy je bolesť hlavy príznakom rakoviny mozgu? Toto si treba všímať

Kedy je bolesť hlavy príznakom rakoviny mozgu? Toto si treba všímať

DNES - 20:05Zdravie

Príznaky rakoviny mozgu sa rozvíjajú v závislosti od konkrétnej časti, ktorú tumor zasiahne. Na bolesť hlavy sa pacienti sťažujú často. Ako zistiť, či ide o rakovinu?

6 najväčších mýtov o trávení: Ako vznikajú vredy a aká je pravda o vláknine?

6 najväčších mýtov o trávení: Ako vznikajú vredy a aká je pravda o vláknine?

DNES - 19:37Zdravie

Zdravým trávením sa mnohí z nás začínajú zaoberať až vtedy, keď chcú schudnúť alebo sa dostavia ťažkosti. V týchto chvíľach nejeden z nás uverí polopravdám. Ozrejmíme vám niektoré z nich.

4 zásady, ako zabrániť vzniku astmatických záchvatov

4 zásady, ako zabrániť vzniku astmatických záchvatov

DNES - 18:28Zdravie

Pri astmatickom záchvate dochádza k opuchnutiu a zápalu dýchacích ciest, čo v mnohých prípadoch ohrozuje život. Prevezmite kontrolu nad svojím ochorením pomocou týchto tipov.

5 najčastejších príčin nafukovania

5 najčastejších príčin nafukovania

DNES - 8:26Zdravie

Nafukovanie je prirodzená súčasť života, ktorá však mnohým komplikuje život. Našťastie sa mu dá zabrániť vhodne zvolenou stravou.

Takto ovplyvňuje nepravidelný spánok váš tep

Takto ovplyvňuje nepravidelný spánok váš tep

VČERA - 8:10Zdravie

Ak nechodíte spať v pravidelnú dobu, môže to ovplyvniť srdcovú frekvenciu.