12°Bratislava

Matthews víťazstvom potvrdil na Gire d´Italia ružový dres

• 17:56 11.05.2015
  • SESTRI LEVANTE

Austrálčan Michael Matthews vyhral tretiu etapu cyklistických pretekov Giro d´Italia, ktorá viedla z Rapalla do Sestri Levante a merala 136 km. Jazdec tímu Orica GreenEdge triumfom na páske potvrdil ružový dres vedúceho muža celkového poradia.

V cieľovom šprinte zdolal Taliana Fabia Fellineho a Belgičana Phillipa Gilberta. Tím Orica vybojoval po tímovej časovke druhý triumf na tohtoročnom Gire.

Odporúčame:

"Vďaka víťazstvu v tímovej časovke môžeme mať na tomto Gire výborný prvý týždeň. Dnes to bola síce krátka etapa, ale náročná. Snažil som si šetriť nohy, ako to išlo. Mám radosť, že nám vyšla tímová stratégia," povedal v prvom televíznom rozhovore Matthews, ktorý celkovo vedie pred tímovým kolegom Simonom Clarkom o 6 sekúnd, tretí Simon Gerrans zaostáva o ďalšie štyri.

Pondelkovú etapu kontrolovali tímy Timkoff-Saxo a Astana. Kilometre medzi Rapallom a Sestri Levante boli dynamické, na vlnitej trati sa mohlo udiať čokoľvek. V jednom z technických zjazdov spadol Talian Domenico Pozzovivo a preteky sa preňho skončili. Rozhodovalo sa napokon až v záverečnom špurte na cieľovej páske, v ktorej Matthews zužitkoval prácu celého tímu.

Výsledky:

3. etapa (Rapallo - Sestri Levante, 136 km): 1. Michael Matthews (Aus.) Orica GreenEdge 3:33:53 h, 2. Fabio Feline (Tal.) Trek Factory, 3. Philippe Gilbert (Belg.) BMC, 4. Sergej Lagutin (Rus.) Kaťuša, 5. Paolo Tiralongo (Tal.) Astana, 6. Luca Paolini (Tal.) Kaťuša všetci čas ako víťaz

Poradie po 3. etape: 1. Michael Matthews (Aus.) Orica GreenEdge 8:06:27 h, 2. Simon Clarke (Aus.) Orica GreenEdge +6 s, 3. Simon Gerrans (Aus.) Orica GreenEdge +10, 4. Esteban Chaves (Kol.) Orica GreenEdge +10, 5. Roman Kreuziger (ČR) Tinkoff-Saxo, 6. Alberto Contador (Šp.) Tinkoff-Saxo obaja +17 s