U Velitsovcov je lazaret, Petrovi lekári upravili artériu

Slovenský cyklista Peter Velits sa podrobil v Londýne operácii artérie ľavej nohy. Člen tímu BMC Racing sa pre zdravotné problémy musí v tejto sezóne rozlúčiť aj s účasťou na Tour de France.
Peter by mal stihnúť Vueltu aj šampionát
Už po odstúpení z marcových pretekov Paríž - Nice hovoril jazdec tímu BMC, že po zákroku sa najskôr posadí na bicykel po šiestich týždňoch. "Stále to platí, najbližších šesť týždňov potrebujem pokoj a potom asi rovnaký čas potrvá, kým získam potrebnú výkonnosť. Reálne to vyzerá na návrat na júlových pretekoch Okolo Rakúska. Takto sme to naplánovali aj s tímom," doplnil Peter Velits, ktorý tohtoročnú Tour de France strávi pred televízorom a počítačom.
Podozrenie na problémy s artériou jeho ľavej nohy sa objavili už koncom minulého roka, počas tejto sezóny sa prejavili naplno. Rozhodnutie o operácii padlo počas Paríž - Nice. "Noha bolí, ale nie je to niečo, čo by mi nedovoľovalo jazdiť na bicykli. V záťaži, keď noha musí viac zaberať, príde však tupá bolesť. Napríklad keď jazdím normálny kopec, pravá noha je v pohode, ale ľavá ide akoby s obrovskou záťažou. Už počas prológu na Paríž-Nice som cítil, že s tou nohou nemôžem poriadne ťahať, akoby tam ani nebola, len sa viezla," vysvetľoval trojnásobný majster sveta v časovke družstiev a bývalý svetový šampión do 23 rokov. V tejto sezóne by mohol po vyliečení stihnúť španielsku Vueltu a majstrovstvá sveta.
Martin si zlomil kľúčnu kosť
V nedeľu sa ide v Belgicku jedna z najväčších klasík Okolo Flámska. Na toto podujatie sa sústredí pozornosť celého cyklistického sveta. Lídrom tímu BMC bude Greg van Avermaet. "Vlani skončil druhý na Okolo Flámska a útočiť by mohol aj teraz. Tento rok sú však klasiky nevyspytateľné, je na nich veľa pádov, tak je všetko otvorené," doplnil úradujúci majster SR v časovke, ktorý si Okolo Flámska pozrie v nemocnici pravdepodobne v počítači prostredníctvom webového streamu.
Bratia Velitsovci majú v tejto sezóne smolu. Operačný zákrok má za sebou aj Martin, ktorý si minulú nedeľu na pretekoch Gent - Wevelgem zlomil kľúčnu kosť. Z Belgicka sa Martin Velits presunul do Martina, kde ho už aj operovali. "Po mojom návrate budeme doma dvaja maródi," uviedol Peter Velits a dodal: "Martin má po operácii a momentálne dvojtýždňový pokoj, potom môže začať s ľahším tréningom."

Slovenskí hokejisti zdolali v 2. zápase kvalifikácie Maďarsko
Slovenskí hokejisti uspeli vo svojom druhom zápase na finálovom kvalifikačnom turnaji o ZOH 2026.

Futbalový šampionát v roku 2025 sa uskutoční na Slovensku
Majstrovstvá Európy futbalistov 21 rokov sa v roku 2025 uskutočnia na Slovensku. Rozhodol o tom Výkonný výbor Európskej futbalovej únie na stredajšom zasadnutí vo švajčiarskom Nyone.

Vlhová viedla po 1. kole obr. slalomu: "Veľmi ťažké podmienky"
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa usadila na čele po 1. kole sobotného obrovského slalomu Svetového pohára.

Verstappen vybojoval na záver sezóny F1 v Abú Zabí 15. víťazstvo
Holandský pretekár Max Verstappen z tímu Red Bull zvíťazil na Veľkej cene Abú Zabí, záverečných 22. pretekoch sezóny F1.

Vlhová priznala, že po tomto momente uvažovala o konci kariéry
"Cítila som sa úplne prázdna,“ uviedla Vlhová pre Blick.