15°Bratislava

Hádzanárky Slovenska podľahli Holanďankám aj v odvete

• 19:37 21.03.2015
  • ARNHEM

Slovenské hádzanárky nezískali skalp Holanďaniek ani v druhom z dvojice medzištátnych prípravných stretnutí v Arnheme.

Zverenky trénera Dušana Poloza po piatkovej prehre 27:33 podľahli domácim reprezentantkám v sobotňajšej odvete trojgólovým rozdielom 26:29 (13:20).

Slovenkám pripravujúcim sa na júnové play-off kvalifikácie MS 2015 proti Španielkam sa nepodarilo revanšovať holandským súperkám za prehru (20:30) z decembrového európskeho šampionátu.

Výsledok - prípravný zápas - sobota:

Holandsko - Slovensko 29:26 (20:13)
Najviac gólov za Holandsko: Abbinghová 11
Zostava a góly SR: Ž. Tóthová, Gubiková, Medveďová - Minárčiková, Horňáková 1, Wollingerová, Súkenníková 4, Szöllösiová, R. Bíziková 3, Szőkeová, Dubajová, Szücs 1, M. Školková 3, S. Szarková 5/1, M. Rajnohová 2, Trehubová 5/2, Michnová 2/1
Pok. hody: 5/4 - 6/4, vylúčené: 3 - 3, rozhodovali: Bol a Van Eck (obaja Hol.), 800 divákov

Hlas:
Dušan Poloz (tréner SR): "Dnes to bolo opačne ako v piatok, výsledok lepší ako výkon. Prvý polčas bol z hľadiska obranných činností v našom podaní katastrofálny. Nezvládli sme ho v defenzíve, v ktorej sme mali veľké nedostatky. Výsledkom bolo dvadsať inkasovaných gólov. Cez prestávku sme riešili v kabíne, čo s tým. Dievčatá si vzali naše slová k srdcu a odohrali excelentné druhé dejstvo, ktoré sme vyhrali o štyri góly. V závere sme sa dotiahli na gól a domáce museli naplno zabrať, aby neprišli o víťazstvo. Bol to náš najlepší polčas zo štyroch odohraných v Arnheme."