16°Bratislava

Trenčín stíha vedúcu Žilinu, Trnava deklasovala Myjavu

• 17:30 28.02.2015
  • "TRNAVA

Po piatkovej predohrávke, v ktorej Slovan prehral so Žilinou, pokračovalo v sobotu prvé jarné kolo Fortuna ligy ďalšími štyrmi zápasmi, v ktorých sa darilo domácim tímom.

Odporúčame:

Slovan začal jarnú časť Fortuna ligy prehrou so Žilinou

Košičania vezú bod s Podbrezovej

Trenčania zvíťazili nad Banskou Bystricou 2:0. Oba presné zásahy domáceho mužstva videli diváci už v prvom polčase, v 9. minúte sa presadil Jakub Holúbek, o 16 minút neskôr pridal druhý gól domácich Nigérijčan Ibrahim Rabiu.

Futbalisti ŽP Šport Podbrezová remizovali s hráčmi MFK Košice 1:1. Skóre zápasu otvoril po štvrťhodine hry hosťujúci Erik Pačinda, domáce mužstvo dokázalo odpovedať ešte v prvom polčase - Dávid Škutka premenil pokutový kop. Po zmene strán už diváci na štadióne v Brezne nevideli presný zásah.

Futbalisti Spartaka nastrieľali päť gólov

Výborný vstup do jarnej časti ligy majú za sebou Trnavčania, ktorí piatimi gólmi zničilu Myjavu. Hostia sa síce v 6. minúte po Pekárovom góle ujali vedenia, ale potom už lovil loptu zo svojej siete iba brankár Černáček. Do polčasovej prestávky ho prekonali Ján Vlasko a Cléber Silva Nascimento. Po zmene strán pridali ďalšie presné zásahy "andelov" Martin Mikovič a Erik Sabo, ktorý sa presadil dvakrát.

Hrdinom duelu pod Čebraťom bol striedajúci útočník "ruže" Pavol Masaryk, ktorý počas záverečných desiatich minút hry strelil dva góly a Ružomberok jeho zásluhou porazil Senicu 2:1. Tesne pred Masarykovým prvým zásahom hlavný rozhodca vylúčil po udelení druhej žltej karty Seničana Filipa Hlohovského. Úvodný gól zápasu dosiahol v 49. minúte hosťujúci Jozef Dolný.

Futbal - Fortuna liga 2014/2015 - 20. kolo - sobota:

MFK Ružomberok - FK Senica 2:1 (0:0)
Góly: 82. a 88. P. Masaryk - 49. Dolný, ŽK: 48. Zošák - 15. Majtán, 36. Hlohovský, 44. Kalabiška, 54. T. Kóňa, 75. Šulla, ČK: 81. Hlohovský (Senica) po druhej ŽK, rozhodovali: Chmura - Petríček, Mikulaj

Zostavy:
Ružomberok: Senecký (18. Šavol) - Boszorád, J. Maslo, Rosa, Kružliak - Gerát, Martin Nagy - Zošák (73. L. Lupták), Almaský, Sapara - Lovás (58. P. Masaryk)
Senica: Šulla - Opiela, Pavlík, Pillár (20. T. Kóňa), Kalabiška - Hušek, D. Malý - Kosorin, Hlohovský, Dolný (75. S. Mráz) - Majtán

FC Spartak Trnava - Spartak Myjava 5:1 (2:1)
Góly: 66. a 90.+ E. Sabo, 26. Vlasko, 32. Cléber Silva Nascimento, 51. Mikovič - 6. Š. Pekár, ŽK: 52. Miloš Nikolič, 59. Cléber Silva Nascimento, 71. Čonka - 48. Kastelovič, 70. Duga, rozhodovali: Valášek - Ádám, Hrdlička

Zostavy:
Trnava: Kelava - Martin Tóth, Miloš Nikolič, Bortel, Čonka - E. Sabo, Greššák, Cléber Silva Nascimento (79. Janečka), Sládek (62. Vojtuš) - Vlasko (70. Marek Hlinka), Mikovič
Myjava: Solnička - P. Jánošík, Kastelovič, Duga, E. Daniel - Ciprys (80. D. Švec), Černáček, Marček, Ľ. Kolár (63. Janco) - Š. Pekár, M. Kuzma (64. Peňaška)

AS Trenčín - FK Dukla Banská Bystrica 2:0 (2:0)
Góly: 9. Holúbek, 25. Rabiu, ŽK: 72. Willwéber (B. Bystrica), rozhodovali: Leško - Benko, Špivak

Zostavy:
Trenčín: Šemrinec - Rundič, Kleščík, Čögley, Madu Kingsley - Holúbek, Rabiu, Bero (58. Koolwijk), Lobotka - Jairo da Silva (67. Edmond), Van Kessel (82. Guba)
B. Bystrica: Boroš - Kupec (82. Marinkovič), P. Vajda, Had, M. Balko (46. De Vito), Savič - Faško, Willwéber, Snitka - Šovčík (73. Gálik), Polievka

ŽP Šport Podbrezová - MFK Košice 1:1 (1:1) - hralo sa v Brezne
Góly: 45.+ Škutka (z pok. kopu) - 15. Pačinda, rozhodovali: Vlk - Vorel, Pozor

Zostavy:
Podbrezová: P. Penksa - Harvilko (46. Nworah), Kupčík, Minčič, Greško - M. Pančík, Podio, Kochan (63. Hovančík), Gál-Andrezly (73. J. Pančík)
Košice: Stijakovič - Ostojič, Huk, Bašista, Sekulič - Šinglár - Viazanko, Djordjevič (90.+ Korijkov), Pačinda, J. Novák - Haskič (74. F. Pavúk)