Pondelok, 29.4.2024Meniny má Lea
24°Bratislava

• 10:33 05.02.2015

Trápenie futbalistov Borussie Dortmund pokračuje. Zverenci trénera Jürgena Kloppa nestrelili gól ani v druhom súboji odvetnej časti I. bundesligy.

V stredu podľahli na domácom trávniku Augsburgu 0:1 a po 19. kole najvyššej nemeckej súťaže na poslednej 18. priečke zaostávajú o 2 body za Herthou Berlín. A to hrali futbalisti Augsburgu od 64. minúty bez vylúčeného obrancu Christopha Jankera. Domácim nepomohlo ani to, že hostí prestrieľali v pokusoch na bránku 15:8. Víťazný gól Augsburgu strelil Raul Bobadilla v 50. minúte.

Fanúšikovia Borussiu vypískali

Po jedenástej prehre v sezóne a štvrtej domácej vyše 80 000 divákov na Signal Iduna Parku hráčov Borussie vypískalo. "Bolí to veľmi. Momentálne nám nič nejde, akoby sme robili všetko nesprávne. Mali sme šance, ale zostali nevyužité. Po červenej karte súpera sme toho vpredu veľa neukázali, ale v nastavenom čase mal Immobile na hlave vyrovnávajúci gól," zhodnotil tréner Jürgen Klopp na tímovom serveri Borussie.

Jeho hráči vybojovali v ostatných štyroch sezónach dva majstrovské tituly a dve druhé miesta za Bayernom Mníchov. K súčasnej nelichotivej situácii čoraz viac zaváňajúcej zostupom do nižšej súťaže Klopp podotkol: "Niet pochýb o tom, že súčasná naša hra je aj záležitosť nervov. Musíme byť dôslednejší v zakončovaní akcií. Stále však bojujeme, to nám nemôže nikto vyčítať. Určite to len tak nevzdáme."

Zo Slovákov na trávnik vyšiel Pekarík

Augsburg je po víťazstve v Dortmunde už štvrtý, čiže na priečke, z ktorej sa dá kvalifikovať do Ligy majstrov. Na čele je Bayern Mníchov, ktorý má na konte o 30 bodov viac ako posledný Dortmund.

Zo Slovákov sa na trávniku objavil Peter Pekarík, ktorý odohral v drese Herthy Berlín 76 minút. Jeho tím podľahol "farmaceutom" z Leverkusenu 0:1. Tréner Kolína nedal príležitosť Dušanovi Šventovi a tak celý súboj so Stuttgartom sledoval iba z lavičky.

V utorňajších zápasoch 19. kola sa zrodili tri remízy, nevyhral ani líder tabuľky Bayern Mníchov. Viac sa dočítate ----- V TOMTO ČLÁNKU.