Pondelok, 20.5.2024Meniny má Bernard
15°Bratislava

• 18:47 01.02.2015

Futbalisti SSC Neapol zvíťazili v nedeľňajšom dueli 21. kola najvyššej talianskej súťaže na ihrisku Chieva Verona tesne 2:1. Každý z tímov si dal po jednom vlastnom góle, o troch bodoch pre hostí rozhodla po hodine hry nová akvizícia Manolo Gabbiadini. Slovenský ofenzívny stredopoliar Marek Hamšík sa dostal na trávnik v 78. minúte, keď vystriedal Belgičana Driesa Mertensa.

Hetrikom sa prezentoval Fabio Quagliarella, najmä jeho zásluhou zdolal FC Turín Sampdoriu Janov vysoko 5:1. Autor gólu do siete Slovenska v základnej F-skupine majstrovstiev sveta 2010 v JAR sa postupne presadil v 16., 29. a 65. minúte. Druhý presný zásah si 32-ročný útočník pripísal z bieleho bodu. Na lavičke hostí sedel pripravený zasiahnuť do duelu nádejný slovenský futbalista David Ivan.

Hráči Sassuola vyhrali nad Interom Miláno 3:1. O góly domácich sa postaral kompletný útočný trojzáprah Nicola Sansone, Simone Zaza, Domenico Berardi, prvý menovaný inkasoval v závere aj červenú kartu. V drese hostí sa presadil Mauro Icardi, začervenalo sa aj pred očami Isaaca Donkora.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 21. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A:

Chievo Verona - SSC Neapol 1:2 (1:1)
Góly: 25. Britos (vlastný) - 18. B. Cesar (vlastný), 62. Gabbiadini
Marek Hamšík (Neapol) nastúpil v 78. min.

FC Turín - Sampdoria Janov 5:1 (2:0)
Góly: 16., 29. a 65. Quagliarella (druhý z pok. kopu), 75. Amauri, 90.+ Bruno Peres - 78. Obiang
David Ivan (Sampdoria) sedel na lavičke náhradníkov.

Sassuolo - Inter Miláno 3:1 (2:0)
Góly: 17. Zaza, 29. Sansone, 90.+ Berardi (z pok. kopu) - 83. Icardi, ČK: 90. Sansone po 2. ŽK - 90.+ Donkor po 2. ŽK