Nedeľa, 19.5.2024Meniny má Gertrúda
24°Bratislava

Banská Bystrica zdolala Zvolen, Poprad v šlágri tesne vyhral

• 21:07 04.01.2015

Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili v nedeľňajšom stredoslovenskom extraligovom derby na ľade Zvolena 4:1. Hostia spod Urpína viedli aj zásluhou troch asistencií obrancu Mareka Bira už 4:0, za Zvolen strelil čestný gól až v 59. min útočník Martin Sloboda. Banská Bystrica si upevnila druhé miesto v tabuľke najvyššej slovenskej súťaže, Zvolen zostal piaty.

HKM Zvolen - HC '05 Banská Bystrica 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Góly: 59. M. Sloboda (Hraško, Puliš) - 11. Lamper (Biro, Zigo), 13. Kytnár (Biro), 29. Kafka (Handlovský), 43. Kadura (Biro, Kafka)
Vylúčení: 8:11 na 2 min, navyše: Pichnarčík 10 min za hrubosť - Kytnár 10 min za hrubosť, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Štefik - Šefčík, Tvrdoň, 3223 divákov

Zostavy:
Zvolen: M. Šimko - Juraško, Bagin, L. Pokovič, Hraško, Ťavoda, Pichnarčík, Koch, F. Fekiač - Puliš, Brabenec, M. Sloboda - Podkonický, L. Jurík, Michal Chovan - Škvaridlo, Bortňák, Obdržálek - Žilka, Kentoš, Martin Ďaloga
Banská Bystrica: Košarišťan - Jaborník, Bambúch, Cunik, Čížek, Cohen, Biro, Róth, Gachulinec - M. Lunter, Handzuš, M. Hudec - Kafka, Preisinger, Handlovský - P. White, Kytnár, Kadura - Lamper, Zigo, T. Matoušek

Nedeľňajší šláger zvládli lepšie domáci hráči Popradu, ktorí zdolali súpera HK Nitra tesne 2:1. O rozhodujúci gól "kamzíkov" sa postaral v 54. minúte skúsený obranca Štefan Fabian. Poprad sa na štvrtom mieste v tabuľke najvyššej súťaže priblížil k "bronzovej" Nitre na rozdiel jediného bodu.

HK Poprad - HK Nitra 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Góly: 10. Boltun, 54. Fabian (S. Takáč, Kroták) - 39. H. Ručkay (Marek Slovák, J. Ručkay)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, M. Novák - Rovenský, 1853 divákov

Zostavy:
Poprad: Kostúr - Kurali, R. Suchý, D. Brejčák, Fabian, Malina, Kasík, Dinda, Makovský - T. Sýkora, Paukovček, Matis - Kroták, S. Takáč, Paločko - R. Rapáč, Štals, Hvila - Boltun, Mlynčár, Štrauch
Nitra: Valent - Nádašdi, Ordzovenský, E. Bednár, Milo, Mezei, Pavlíček, Bajtek, D. König - Lukáš Novák, Stümpel, Tománek - H. Ručkay, Marek Slovák, J. Ručkay - Pupák, J. Štefanka, Š. Novotný - R. Mráz, Lelkeš, Piačka

Hokejisti úradujúceho majstra HC Košice zdolali v domácom prostredí Duklu Trenčín 2:1 po predĺžení. Súboj favorizovaného lídra tabuľky so šiestym v klasifikácii extraligy sa po presných zásahoch Juraja Cebáka, resp. Patrika Stantiena skončil v riadnom hracom čase nerozhodne 1:1. O víťazstve "oceliarov" rozhodol v 46. sekunde predĺženia 33-ročný český útočník Ivan Rachůnek, ktorý prekonal brankára Dukly Branislava Konráda.

HC Košice - Dukla Trenčín 2:1 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 8. Cebák (M. Bartánus, Philipp), 61. I. Rachůnek - 34. P. Stantien (Dudáš, Andersons)
Vylúčení: 7:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano - Kacej, Korba, 3748 divákov

Zostavy:
Košice: Hylák - Štrbák, Cebák, Philipp, A. Jánošík, Šeda, M. Macejko, Drgoň - Jenčík, P. Bartoš, Spilar - I. Rachůnek, Hrnka, M. Bartánus - Hinďoš, Češík, Bicek - Sojčík, Matúš Chovan, Suja - Stupka
Trenčín: Konrád - Andersons, T. Bokroš, Novajovský, Lintner, Dudáš, Habšuda, Zošiak - O. Mikula, V. Nemec, Melichárek - Šišovský, Michal Hlinka, Razingar - A. Bezák, P. Stantien, Filo - Daniška, Švec, Briestenský - J. Pardavý

Český hokejový kormidelník Leo Gudas dosiahol premiérové víťazstvo v celkovo treťom vystúpení na striedačke Piešťan. Jeho zverenci zdolali domáci tím MHC Mountfield Martin tesne 3:2. Najväčšou mierou sa o trojbodový zápis klubu z "kúpeľného mesta" zaslúžil 28-ročný útočník Tibor Kutálek, ktorý strelil dva góly (aj rozhodujúci v 58. min) a pridal jednu asistenciu. Martinčania síce viedli 2:1 až do 54. minúty stretnutia, napokon však odchádzali z ľadu smutní.

MHC Mountfield Martin - ŠHK 37 Piešťany 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Góly: 21. Smrek (Važan, Galamboš), 43. Brcko (Fujerík) - 11. Kutálek (Románek), 54. Kotaška (Kutálek, Pašek), 58. Kutálek (Pašek, Románek)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Müllner - Gajan, Smrek, 3775 divákov

Zostavy:
Martin: J. Čech - Smrek, I. Ďatelinka, Matejka, Dlouhý, Brcko, Kolba, M. Dvořák, Lojek - Važan, Galamboš, J. Markovič - Podzinš, Fujerík, Zucker - Illo, Pokrivčák, A. Themár - O. Jokeľ, Dírer, Šugár
Piešťany: Šúrek - Leppänen, Brňák, Kotaška, Šedivý, Škadra, Bučka, Srnec, Hluch - Haring, Peško, B. Rapáč - T. Klempa, Mišura, Holovič - Kutálek, Pašek, Románek - Vaculín, Toman, R. Konečný

Nedeľňajší extraligový zápas dvoch tímov z konca tabuľky vyznel jednoznačne pre hokejistov Žiliny, ktorí deklasovali súpera zo Skalice 6:1. Po prvej tretine viedli hráči MsHK DOXXbet už 3:0 a hoci sa v 24. min podarilo útočníkovi hostí Ľubomírovi Vaškovičovi znížiť, Žilinčania strelili ďalšie tri góly, pohodlne doviedli stretnutie do víťazného konca a preskočili Skaličanov v tabuľke.

MsHK DOXXbet Žilina - HK 36 Hant Skalica 6:1 (3:0, 2:1, 1:0)
Góly: 6. S. Hudec (Síkela), 12. Milovanovič, 13. Demel (Valášek), 28. Drevenák (Valášek, Demel), 30. S. Hudec (Kanko, Bajaník), 52. Síkela (R. Kropáč, Ďurkech) - 24. Vaškovič (Komínek, Stloukal)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, T. Orolin - Holienka, Sčensný, 1003 divákov

>Zostavy:
Žilina: Križan (32. Cibuľa) - Milovanovič, Dresler, S. Hudec, Bajaník, Bobček, Ďurkech, Shroner, Niník - Milan Procházka, Jabrocký, Kanko - Drevenák, Demel, Valášek - M. Kokavec, Síkela, R. Kropáč - Dolinajec, O. Rusnák, J. Šimko
Skalica: P. Romančík (13. M. Lipovský) - Barák, Gründling, Drtina, P. Horváth, Nechala, Zukal, Krejčiřík - Vaškovič, Stloukal, Komínek - J. Jurík, R. Školiak, Štumpf - Bene, B. Mráz, Chylo - Markulinec, Šimíček, Bezúch

Tabuľka slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2014/2015 po stretnutiach nedeľňajšieho 37. kola:

HK Orange 20 20 1 0 2 0 0 17 29:68 7

Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.