Nedeľa, 19.5.2024Meniny má Gertrúda
24°Bratislava

• 10:20 30.12.2014

Istotu postupu do štvrťfinále majú po pondelňajších zápasoch na MS hokejistov do 20 rokov reprezentácie Kanady, USA, Ruska a Švédska. Obhajcovia prvenstva sú zatiaľ v A-skupine s jedným bodom na predposlednom mieste.MONTREAL/TORONTO 30. decembra (WEBNOVINY - Reprezentácia Česka sa až v treťom stretnutí na svetovom šampionáte hokejistov do 20 rokov v Kanade dočkala zisku prvých bodov.

Odporúčame aj: Slovenskí hokejisti na MS podľahli USA, Kanada zdolala Fínov Zverenci Miroslava Přerosta v pondelkovom stretnutí v základnej B-skupine v Toronte zvíťazili nad Dánmi 4:3 po predĺžení, hoci v závere tretej tretiny zaostávali 2:3. O vyrovnanie sa v čase 56:58 postaral Dominik Kubalík, dva body pre výber ČR zabezpečil v druhej minúte predĺženia David Pastrňák. Obaja súperi tak zostali v hre o postup do vyraďovacej časti. Tam sa víťazstvom nad Ruskom 3:2 kvalifikovalo Švédsko, Rusi už tiež majú istotu postupu. Slováci vo svojom treťom vystúpení na turnaji prehrali s výberom USA 0:3. Zverenci trénera Ernesta Bokroša dlho vzdorovali favorizovanému súperovi, za pozornou defenzívnou stál opäť vynikajúci brankár Godla. dali dva góly na prelome druhej a tretej tretiny, výsledok spečatili v poslednej minúte duelu. Výber Kanady na šampionáte inkasoval prvý gól, ten iba zmiernil prehru Fínska 1:4. Domáci výber si spolu Američanmi zaistil postup do štvrťfinále. Výsledky - MS hokejistov do 20 rokov - pondelok: A-skupina (Bell Centre, Montreal): USA - Slovensko 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) Góly: 38. Milano (Larkin), 43. Larkin, 60. Hayden (Carlo, Matthews) Vylúčení: 2:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0,

USA vs. Slovakia - 2015 IIHF World Junior Championship from IIHF on Vimeo.

Fínsko - Kanada 1:4 (0:1, 1:1, 0:2) Góly: 39. Lehkonen - 6. Reinhart (S. Theodore), 34. Reinhart (Duclair, M. Domi), 52. Duclair (M. Domi, Bowey), 55. Lazar (Morrissey, Fabbri) Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0.

Finland vs. Canada - 2015 IIHF World Junior Championship from IIHF on Vimeo.

Tabuľka: 1. Kanada 3 3 0 0 0 16:1 9 - istý postup do štvrťfinále 2. USA 3 2 1 0 0 11:1 8 - istý postup do štvrťfinále 3. Slovensko 3 1 0 0 2 2:12 3 4. Fínsko 3 0 0 1 2 3:8 1 5. Nemecko 2 0 0 0 2 0:10 0 B-skupina (Air Canada Centre, Toronto): Česko - Dánsko 4:3 po predĺžení (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0) Góly: 11. Štencel (D. Kaše, Pastrňák), 25. Košťálek (Pastrňák, Baránek), 57. Kubalík (Štencel, Zacha), 62. Pastrňák (Štencel) - 4. Eller, 38. Bjorkstrand (Ehlers, Asperup), 47. Asperup (Ehlers) Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0.

Czech Republic vs. Denmark - 2015 IIHF World Junior Championship from IIHF on Vimeo.

Švédsko - Rusko 3:2 (1:0, 0:1, 2:1) Góly: 11. Forsling (A. Kempe, Holmström), 47. Forsling (W. Nylander, A. Kempe), 51. Holmström (Lindblom, W. Nylander) - 35. Leščenko (Pajgin, Barbašev), 44. Leščenko (Bučnevič, Rafikov) Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0.

Sweden vs. Russia - 2015 IIHF World Junior Championship from IIHF on Vimeo.

Tabuľka B-skupiny: 1. Švédsko 3 3 0 0 0 13:5 9 - istý postup do štvrťfinále 2. Rusko 3 1 1 0 1 12:5 5 - istý postup do štvrťfinále 3. Švajčiarsko 2 1 0 0 1 5:9 3 4. Česko 3 0 1 0 2 8:13 2 5. Dánsko 3 0 0 2 1 6:12 2 Utorkový program na šampináte: A-skupina (Bell Centre/Montreal): Slovensko - Nemecko (2.00 už v stredu ráno) B-skupina (Air Canada Centre/Toronto): Švajčiarsko - Dánsko (23.00)