Stamkos má prsteň za olympijské zlato, hoci nebol v tíme

Aj keď nebol napokon pre zranenie v konečnej nominácii kanadského hokejového tímu a na olympiáde v Soči neodohral jedinú sekundu, dostal prsteň za olympijské zlato, píše The Hockey News. Stevena Stamkosa vyradila z nominácie vážna zlomenina nohy a nikto nepochybuje, že ak by bol zdravý, patril by medzi lídrov tímu.
"Povedali mi, že som bol v nominácii a tvrdo pracoval na tom, aby som po zranení mohol nastúpiť. Aj keď som nakoniec nemohol hrať, stále mám túto olympijskú situáciu vo svojom srdci," povedal Stamkos, ktorý nič netušil a ostal poriadne prekvapený. V nominácii ho na poslednú chvíľu nahradil vtedajší spoluhráč Martin St. Louis.

Slovenskí hokejisti zdolali v 2. zápase kvalifikácie Maďarsko
Slovenskí hokejisti uspeli vo svojom druhom zápase na finálovom kvalifikačnom turnaji o ZOH 2026.

Futbalový šampionát v roku 2025 sa uskutoční na Slovensku
Majstrovstvá Európy futbalistov 21 rokov sa v roku 2025 uskutočnia na Slovensku. Rozhodol o tom Výkonný výbor Európskej futbalovej únie na stredajšom zasadnutí vo švajčiarskom Nyone.

Vlhová viedla po 1. kole obr. slalomu: "Veľmi ťažké podmienky"
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa usadila na čele po 1. kole sobotného obrovského slalomu Svetového pohára.

Verstappen vybojoval na záver sezóny F1 v Abú Zabí 15. víťazstvo
Holandský pretekár Max Verstappen z tímu Red Bull zvíťazil na Veľkej cene Abú Zabí, záverečných 22. pretekoch sezóny F1.

Vlhová priznala, že po tomto momente uvažovala o konci kariéry
"Cítila som sa úplne prázdna,“ uviedla Vlhová pre Blick.