13°Bratislava

Hokejisti Martina zdolali Orange 20, vedú tabuľku extraligy

• 21:07 25.09.2014
  • BRATISLAVA

Hokejisti Martina uspeli v Bratislave na domácom ľade tímu HK Orange 20 v štvrtkovom zápase 6. kola Tipsport extraligy 2014/2015, no o víťazstvo a tri body museli bojovať až do konca.

Po dvoch tretinách duelu na Zimnom štadióne Vladimíra Dzurillu v bratislavskom Ružinove bol stav nerozhodný 0:0, triumf hostí zariadil v 47. min gólom skúsený Themár a poistil ho v 55. min Galamboš. Mužstvo Orange 20 pod vedením Ernesta Bokroša má po piatich dueloch na svojom konte dva body, Martinčania ich nazbierali už trinásť a minimálne do piatka sú lídrami extraligovej tabuľky.

HK Orange 20 - MHC Mountfield Martin 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Góly: 47. Themár (Fujerík), 55. Galamboš (Markovič, T. Varga)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše: S. Petráč (Orange 20) 5+DKZ za pichnutie hokejkou, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano - Stanzel, Výleta, 277 divákov

Zostavy:
Orange 20: Okoličány - Hochel, J. Varga, Pavúk, Jendroľ, F. Fekiač, Mendrej, Danišovský, Vadovič - Koyš, D. Rehák, Skalický - Tábi, S. Petráš, Giľák - Briestenský, Kabáč, D. Novák - P. Galis, Sukeľ, Hrušík
Martin: J. Čech - Tupý, Ďatelinka, Dvořák, Kolba, Rusina, Brcko, Fillo, Pacalaj - T. Varga, Galamboš, J. Markovič - L. Klíma, Fujerík, A. Themár - Suja, Pokrivčák, O. Jokeľ - Jurášek, Dírer, Šugár

Tabuľka slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2014/2015 po štvrtkovom stretnutí 6. kola:

HK Orange 20 5 0 0 1 0 0 4 9:15 2

Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.