13°Bratislava

Majstrom Európy v chôdzi je Španiel, Kučmín skončil 20.

• 11:58 13.08.2014
  • ZÜRICH

Španiel Miguel Ángel López sa stal majstrom Európy v chôdzi na 20 km. Na šampionáte vo švajčiarskom Zürichu potvrdil úlohu jedného z favoritov a v záverečnom súboji štvorčlennej skupiny zdolal Rusa Alexandra Ivanova. Bronz si vybojoval ďalší ruský chodec Denis Strelkov.

Súvisiace:

Program ME v atletike, v Zürichu zabojuje desať Slovákov

López dosiahol najväčší úspech svojej kariéry. Bronzový medailista z MS 2013 v Moskve a piaty muž londýnskej olympijskej dvadsiatky prišiel v Zürichu do cieľa za 1:19:44 h. Dvadsaťšesťročný Španiel zaostal za svojím osobným maximom z mája tohto roku o 23 sekúnd.

Slovenský reprezentant Anton Kučmín skončil na 20. mieste za 1:25:07 h. Zverenec Mateja Spišiaka si v porovnaní so svojou premiérou na ME pred štyrmi rokmi pohoršil o štyri priečky. Patrík Spevák pri svojom prvom štarte na kontinentálnom šampionáte prišiel do cieľa na 28. priečke.

Výsledky - ME v atletike v Zürichu

Chôdza na 20 km: 1. Miguel Ángel López (Šp.) 1:19:44 h, 2. Alexander Ivanov 1:19:45, 3. Denis Strelkov (obaja Rus.) 1:19:46, 4. Ruslan Dmytrenko (Ukr.) 1:19:46, 5. Christopher Linke (Nem.) 1:21:00, 6. Alvarto Martin (Šp.) 1:21:41, 7. Andrij Kovenko (Ukr.) 1:21:48, 8. Giorgio Rubino (Tal.) 1:22:07, ... 20. Anton Kučmín 1:25:07, 28. Patrik Spevák (obaja SR) 1:31:30

Výškari a ani Slaničková nepostúpili

Slovenským výškarom Lukášovi Beerovi a Matúšovi Bubeníkovi sa postúpiť z kvalifikácie do finále na majstrovstvách Európy vo švajčiarskom Zürichu nepodarilo. Obaja stroskotali vo svojich kvalifikačných skupinách na výške 223 cm.

V prípade dobrého technického zápisu sa dalo postúpiť aj s 219 cm, čo Beer i Bubeník skočili, ale nie na prvý pokus. Pôvodný kvalifikačný limit bol 228 cm, kvalifikácia sa skončila už po 223 cm. Beer obsadil 17. a Bubeník 19. miesto.

Do semifinále na 400 m prek. nepostúpila Lucia Slaničková. Dvadsaťpäťročná Dubničanka pri premiére na ME dobehla vo štvrtom rozbehu na 5. mieste za 57,56.
Zdroj: WEBNOVINY