• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 21.10.2021Meniny má Uršuľa
16°Bratislava

Apokalypsa počas noci, vietor lámal stromy a ničil budovy

  • 15:33 15.05.2014
  • BRATISLAVA
Apokalypsa počas noci, vietor lámal stromy a ničil budovy

Silný vietor lámal počas noci zo stredy na štvrtok stromy na východnom Slovensku, v Nitrianskom kraji poškodil aj viaceré budovy. Od rána sú v pohotovosti aj hasiči zo všetkých krajov.

Súvisiace:

Počasie dáva Slovákom zabrať, krajinu atakuje dážď aj vietor

Vietor zastavil lode v Gabčíkove, búrlivák ohrozuje aj zver

Vietor lámal stromy v Prešovskom kraji

V Prešovskom kraji v noci fúkal silný vietor, ktorý lámal stromy. Hasiči z okresov Poprad, Stará Ľubovňa a Prešov absolvovali počas noci päť výjazdov k spadnutým stromom.

Ako uviedol pre agentúru SITA operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove Ľuboš Mruz, v meste Prešov spadol strom na Ulici Vlada Clementisa pri obchodnom dome Kaufland. V Prešovskom okrese boli záchranári aj v obci Petrovany, kde odpratávali strom z cesty. Dážď zatiaľ nenarobil problémy.

Hasiči likvidovali v Košickom kraji stromy na cestách

Hasiči vo viacerých okresoch Košického kraja v noci likvidovali stromy spadnuté na cestu, ktoré neodolali silnému vetru. Najviac výjazdov k padnutým stromom mali hasiči v Rožňavskom okrese. Ako ráno informoval dôstojník operačného strediska rožňavských hasičov, píliť a odpratávať stromy, ktoré tvorili prekážky, museli na cestách v lokalitách Vlachovo, Hrádok, Roštár, Podsúľová a Dobšinský kopec.

Dispečer Roman Keruľ z operačného strediska košických hasičov uviedol, že odstraňovali spadnuté stromy na ceste cez Jahodnú, v okolí Šace, Malej Idy či Olšovian. Asistovali aj pri jednej dopravnej nehode. Do spadnutého stromu v košickej mestskej časti Poľov narazilo osobné auto. Nehoda sa zaobišla bez zranenia.

Hasiči z Michaloviec a Trebišova mali po dva výjazdy. Spišskonovoveskí hasiči mali pokojnú noc bez výjazdov.

V Košickom kraji bol zatiaľ vyhlásený zvýšený stupeň povodňovej aktivity iba na Hornáde pri Kysaku (prvý stupeň), a to pre vypúšťanie vody z priehrady Ružín.

V Nitrianskom kraji vietor poškodil viaceré budovy

V Nitrianskom kraji silný vietor lámal stromy a poškodil aj viaceré budovy. Od stredy popoludnia do štvrtkového rána zasahovali hasiči 20-krát.

"Išlo hlavne o polámané stromy, ktoré bránili cestnej premávke a v jednom prípade spadnutý strom poškodil auto. Nikto však nebol zranený," informoval hovorca nitrianskych krajských hasičov Viliam Pánsky. Ako ďalej uviedol, vietor strhol plechy na strechách dvoch budov.

Vyliatie vody z korýt riek v kraji nezaznamenali, keďže v noci nepršalo a podľa hlásení meteorológov to v tejto časti Slovenska nehrozí ani dnes. Stále však platí výstraha 2. a 3. stupňa pred vetrom, severný vietor môže dosiahnuť rýchlosť 20 až 45 km/h, v nárazoch 60 až 110 km/h.

V Trnavskom kraji poškodil vietor vedenie a pútač

Hasiči v Trnavskom kraji absolvovali v súvislosti so silným vetrom od stredy popoludnia do dnešného obeda 17 technických zásahov, pri ktorých odstraňovali predovšetkým vyvrátené stromy. Spolu bolo na odstraňovaní následkov silného vetra v akcii 58 hasičov a osemnásť kusov techniky.

Silný vietor si našťastie nevyžiadal žiadne zranenia, materiálne škody sú tiež len minimálne. Vietor poškodil aj vedenia obecného rozhlasu a hasiči evidujú aj jeden strhnutý reklamný pútač.

Hasiči v okrese Trnava zasahovali po vyčíňaní vetra šesťkrát, ich kolegovia z Galanty majú za sebou päť výjazdov, piešťanskí hasiči štyri a v okrese Dunajská Streda zasahovali hasiči dvakrát.
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Kauzou trenčianskeho baru Fatima sa bude zaoberať Okresný súd v Trnave

Kauzou trenčianskeho baru Fatima sa bude zaoberať Okresný súd v Trnave

DNES - 17:59Domáce

Kauzou prebratia trenčianskeho baru Fatima, kde figuruje obžalovaná bývalá štátna tajomníčka Ministerstva spravodlivosti SR Monika Jankovská a ďalší dvaja spoluobžalovaní, sa bude napokon zaoberať Okresný súd v Trnave.

Šeliga: Predbežná konzultácia referendových otázok neexistuje, Fico zavádza

Šeliga: Predbežná konzultácia referendových otázok neexistuje, Fico zavádza

DNES - 17:04Domáce

Nič také, ako predbežná konzultácia referendových otázok neexistuje, snahy lídra Smeru-SD Roberta Fica sú výhovorkou pre oklamaných občanov.

Potápači našli telo 61-ročného policajta

Potápači našli telo 61-ročného policajta

DNES - 16:45Domáce

Skúsený policajt a potápač zomrel na štrkovisku Čierna Voda.

Rehabilitácia v ÚVN vrátane procedúr bude mimo prevádzky

Rehabilitácia v ÚVN vrátane procedúr bude mimo prevádzky

DNES - 16:27Domáce

Pracovisko fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie Ústrednej vojenskej nemocnice (ÚVN) v Ružomberku bude od piatka 22. októbra mimo prevádzky, a to vrátane liečebných procedúr.

SHMÚ: Situácia s rozpočtom je zložitá, no hovoriť o rušení úloh je predčasné

SHMÚ: Situácia s rozpočtom je zložitá, no hovoriť o rušení úloh je predčasné

DNES - 16:25Domáce

K žiadnemu definitívnemu verdiktu o zrušení výskumných úloh Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) neprišlo.