Opozícia sa na šéfovi NKÚ nedohodne, tvrdí Pavol Hrušovský

Podmienka Smeru, že opozícia má jednotne navrhnúť šéfa Najvyššieho kontrolného úradu, splnená nikdy nebude.
Popiera sa tým podľa neho slobodný mandát poslanca. Predseda parlamentu Pavol Paška (Smer-SD) povedal, že keď bol v opozícii Smer, vždy sa s partnermi dokázal dohodnúť na ich opozičných základných líniách.
Dohodu, že šéfa Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) bude delegovať strana SaS, opozícia podľa šéfa klubu KDH neporušila.
"Nikto nás nemôže prinútiť k tomu, aby opozičné strany uzatvorili nejakú opozičnú dohodu, v ktorej budú jednotne vždy postupovať proti vládnej politike," vyhlásil však Hrušovský o navrhovaní šéfa NKÚ.
Paška povedal, že Smer čaká na korektného kandidáta. Podľa neho by ale opozícia nemala "zavádzať" a tváriť sa, že je to spoločná agenda všetkých politických subjektov v nej. Mala by otvorene vyhlásiť, že je to voľná súťaž, dodal šéf NR SR.

Neznámy páchateľ zneuctil pamätník v Novej Bošáci
Odsúdil to aj minister vnútra SR.

Hladujúce deti bude možné opäť podporiť v zbierke Modrý gombík
Zbierka Modrý gombík má po devätnástykrát pomôcť hladujúcim deťom. Prebiehať bude od 12. do 18. mája. Verejnosť do nej môže prispieť viacerými spôsobmi.

V prípade útoku nožom na Zamagurí naďalej prebieha prípravné konanie
Pri útoku zomreli dve ženy vo veku 18 a 51 rokov.

PS: Ficov návrh zrušiť nedeľné diskusie je dôkazom neschopnosti a zbabelosti
Návrh predsedu vlády Roberta Fica zrušiť nedeľné diskusie je dôkazom neschopnosti a zbabelosti jeho vládneho zlepenca.

Šaško chce v júni predstaviť opatrenia na stabilizáciu personálu v zdravotníctve
Minister zdravotníctva Kamil Šaško chce v júni predstaviť koncept opatrení na stabilizáciu ľudských zdrojov v zdravotníctve.