20°Bratislava

Hokejistky Kanady majú ďalšie zlato, vyrovnali sa i mužom

• 10:25 21.02.2014
  • SOČI

Hokejistky Kanady vyrovnali štvrtou zlatou medailou za sebou na zimných olympijských hrách rovnaký kúsok ich kanadských mužských kolegov z rokov 1920 až 1932 i hráčov bývalého Sovietskeho zväzu z rokov 1964 až 1976.

Kanaďanky na olympijských turnajoch neprehrali dvadsať zápasov. Vo finále podujatia v Soči však boli blízko k ukončeniu oboch sérií. Ešte päť minút pred koncom tretej tretiny prehrávali s USA 0:2, potom sa však presadila Brianne Jennerová a dvakrát Marie-Philip Poulinová, ktorá najskôr 55 sekúnd pred koncom tretej tretiny vyrovnala a v predĺžení rozhodla o výhre javorového listu.

"Celý tím sa v závere tretej tretiny snažil o vyrovnanie. Keď sa nám to podarilo, boli sme veľmi šťastné, ale museli sme pokračovať ďalej v sústredenej hre. Vedeli sme, že je pred nami ešte veľa práce. V predĺžení som sa dostala do šance, vystrelila som a potom to boli najkrajšie pocity, aké som zažila," popisovala Poulinová.

Program hokejového turnaja na ZOH v Soči si môžete pozrieť ---->v tomto článku.

Kanaďanky sa napriek nepriaznivému vývoju nevzdávali a bojovali. Nechceli sa uspokojiť len so striebrom. "Tento tím sa nikdy nevzdá. Bol to veľmi ťažký zápas," potvrdila Poulinová, ktorá rozhodla aj predchádzajúce olympijské finále vo Vancouveri pred štyrmi rokmi.

Viac správ z olympiády si môžete pozrieť ----------> TU

Všetky štyri zlaté medaily majú vo svojej zbierke Hayley Wickenheiserová a Jayna Heffordová. "Máme za sebou dlhú cestu, ale zlato je naše. Tento rok bol pre nás i celú kanadskú reprezentáciu asi najťažším," povedala Wickenheiserová, ktorá dosiahla v Soči aj ďalší úspech. Účastníci ZOH ju zvolili do komisie športovcov Medzinárodného olympijského výboru.

V súčasnosti považujú Poulinovú za najlepšiu hokejistku na svete. "Keď ju máte v tíme, potom sa môžete spoľahnúť na to, že dokáže udrieť v kľúčových momentoch," dodala Heffordová. Informácie zverejnil spravodajský systém ZOH.