Andrej Danko podporil petíciu na vyhlásenie referenda o zrušení protiruských sankcií

Predseda SNS a podpredseda parlamentu Andrej Danko podporil petíciu na vyhlásenie referenda o zrušení protiruských sankcií. Reagoval tak na výzvu europoslanca Milana Uhríka (Republika). Informoval o tom na sociálnej sieti.
„Vyzývam Andreja Danka a celú SNS, aby sa pridali na vyhlásenie referenda o neuplatňovaniu protiruských sankcií. Všetci vieme, že strana Smer robí dvojtvárnu zahraničnú politiku. Jednu vec ľuďom na Slovensku vo videách rozprávajú, a potom inak v Bruseli hlasujú,“ skonštatoval Uhrík. Dodal, že od volieb čakajú, kedy vláda začne plniť svoje sľuby a zruší alebo zahlasuje proti sankciám na Európskej rade, ale doteraz sa tak nestalo.
Sankcie podľa Uhríka vedú k zdražovaniu, drahým energiám, hospodárskej kríze v Európe aj na Slovensku. Tvrdí, že vlastenecké strany musia teraz odložiť drobné spory bokom, spojiť sily a zrealizovať referendum.
Danko reagoval, že Uhrík má vo veci protiruských sankcií pravdu. Petíciu za referendum označil za vynikajúcu myšlienku. „Chcem ubezpečiť, že SNS má záujem o spoluprácu všetkých tých, ktorí podporujú národnú politiku. Vyzývam našich členov a sympatizantov, aby si hárok vytlačili a podpísali,“ povedal šéf SNS.
Strana zároveň podľa Danka predložila uznesenie do Národnej rady SR, ktorým vyzýva vládu, aby konala vo vzťahu k protiruským sankciám tak, aby ich premiér Robert Fico (Smer-SD) blokoval.

Raši: Štefánik bol Slovák telom aj dušou, nehanbil sa za svoj pôvod
Podľa Richarda Rašiho Štefánik vedel, že slobodu si Slovensko musí vybojovať samo a nikto mu ju nedaruje.

Prezident si uctí pamiatku Štefánika na letisku, z ktorého pred smrťou vzlietol
Prezident SR Peter Pellegrini si uctí pamiatku Milana Rastislava Štefánika na letisku, z ktorého poslednýkrát vzlietol.

Fico chce zrušiť nedeľné politické diskusné relácie
Premiér je pripravený podpísať dohodu k zrušeniu nedeľných diskusií.

Tragické ráno na cestách: Pri dopravnej nehode vyhasol život
Vodič pri prejazde zákrutou zišiel z vozovky, približuje polícia.

Čo by mala obsahovať dovolenková lekárnička? Na tento liek zabúdame
Liek by si mali zabaliť do dovolenkovej lekárničky aj ľudia, ktorí sa nepovažujú za alergikov.