SHMÚ vydal viaceré výstrahy, hrozí mohutná víchrica

Ochladenie prinesie mráz, sneženie i silný vietor.
Výrazné ochladenie, ktoré sa začína na Slovensku prejavovať, je dôvodom aj pre viaceré meteorologické výstrahy. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) ich na nedeľu (6. 4.) vydal v súvislosti s mrazom, snežením a snehovými jazykmi i nárazovým vetrom.
Výstrahu pred mrazom, ktorý môže poškodiť vegetáciu, vydali meteorológovia pre juhozápad a južnú polovicu územia SR na nedeľňajšie skoré ráno i na noc z nedele na pondelok (7. 4.). Počas najbližšej noci a rána môže teplota klesnúť na mínus štyri, v prvých hodinách pondelka dokonca až na mínus šesť stupňov Celzia.
V severných okresoch Slovenska môže v noci a počas nedeľňajšieho rána snežiť, pričom môže napadnúť až päť centimetrov snehu. Na severnom Slovensku, ale i na Horehroní v centrálnej časti sa počas nedele môžu vytvárať tiež snehové jazyky a záveje.
Na juhozápade i v okresoch východného Slovenska platí počas soboty i nedele výstraha pred nárazovým vetrom, ktorý môže dosiahnuť rýchlosť 65 - 85 km/h.
Silný vietor hrozí aj na horách severného a stredného Slovenska. „Nad pásmom lesa môže dosiahnuť až silu mohutnej víchrice s rýchlosťou 90 - 105 km/h,“ upozornili meteorológovia v rámci zvýšenej výstrahy, ktorá platí až do nedeľňajšieho predpoludnia.

Na pasienku útočil vlk, oblasť monitorujú ochranári
Vlkom sa na Slovensku darí, tvrdí Štátna ochrana prírody SR.

Nedeľa bez politických diskusií má podporu aj v opozícii
Premiérov návrh chce podporiť jedna z opozičných strán.

Diaľnicu D1 v smere do Bratislavy popoludní otvorili
Diaľnicu D1 v smere zo Senca do Bratislavy v nedeľu popoludní otvorili.

Stále platia výstrahy pred búrkami, môžu prísť aj povodne
Na malých tokoch podľa meteorológov môže dôjsť k vzostupu vodných hladín.

Šutaj Eštok: Pri výstavbe nemocnice sú samosprávy s Vajnormi spokojné
Pri výstavbe novej koncovej nemocnice v bratislavských Vajnoroch sú s lokalitou samosprávy spokojné. V diskusnej relácii to vyhlásil predseda koaličnej strany Hlas-SD a minister vnútra Matúš Šutaj Eštok.