• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 6.5.2025Meniny má Hermína
Bratislava

Kaliňák: V majetkovom priznaní nie je dom v Chorvátsku, chránim súkromie rodiny

  • 13:06 14.03.2025
  • Bratislava
Kaliňák: V majetkovom priznaní nie je dom v Chorvátsku, chránim súkromie rodiny

Minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) neuviedol v majetkovom priznaní svojej manželky nehnuteľnosť, ktorú kúpila v Chorvátsku, pretože chcel chrániť súkromie rodiny.

Tvrdí, že jeho príjmy plne pokrývajú hodnotu tejto nehnuteľnosti. Vo videu na sociálnej sieti takisto priblížil, že dom v Chorvátsku si jeho rodina mohla dovoliť vzhľadom na jeho dlhoročnú podnikateľskú činnosť.

Kaliňák vysvetlil, že pre ochranu súkromia rodiny sa po návrate do politiky rozhodol, že informáciu o nehnuteľnosti v Chorvátsku neuvedie do majetkového priznania manželky. Tvrdí, že opoziční politici zasiahli do súkromia jeho rodiny. „Moje rozhodnutie takto postupovať v majetkovom priznaní bolo teda absolútne správne, v zmysle ústavy som chránil vyšší záujem,“ vyhlásil vo videu s tým, že informácie o rodine a deťoch z dôvodu ochrany súkromia majú byť podľa zákona nezverejňované.

Niekoľko slov na vysvetlenie...

NIEKOĽKO SLOV NA VYSVETLENIE... Podstatné sú dve veci: Prvá - je verejne známe a overiteľné, že moja rodina má dostatočné príjmy na uvádzaný dom. Druhá - ochrana súkromia a bezpečia mojej rodiny bola, je a bude pred všetkým (čo je aj v súlade s Ústavou SR), najmä po mojich skúsenostiach za Matovičových vlád. Od začiatku som vedel, že sa opozícia pokúsi všetkými možnými spôsobmi zneužiť svoje právomoci a ublížiť mne, či mojim najbližším. A tak ako dnes, rovnako by som ich chránil aj v budúcnosti, pretože je to mojou povinnosťou.

Uverejnil používateľ SMER - SSD Piatok 14. marca 2025

Šéfka parlamentného výboru pre nezlučiteľnosť funkcií Veronika Remišová (Slovensko, Za ľudí, KÚ) podľa Kaliňáka zneužila svoju funkciu, pretože prezradila informácie z utajenej časti majetkového priznania.

Minister priblížil, že pred vyše šiestimi rokmi sa jeho manželka rozhodla kúpiť viac ako 50-ročný dom v Chorvátsku. Pripomenul tiež, že podniká vyše 30 rokov a takisto podnikal aj po odchode z politiky v roku 2018. Počas politickej kariéry zverejňoval majetkové priznania, v ktorých priznal príjmy v hodnote niekoľko miliónov eur. „Dnes som sa však s hrôzou dozvedel, že potom, čo roky podnikám a označujú ma za jedného z najbohatších politikov, by vlastne moja rodina nemala mať dostatok prostriedkov na kúpu nehnuteľností v Chorvátsku podobne, ako to robí mnoho iných Slovákov,“ skonštatoval.

Kaliňák podľa Remišovej tají túto vilu už viac ako šesť rokov, kedy podľa jej vyjadrení nebola žiadnou predsedníčkou žiadneho výboru. „Kaliňák vlastníctvo luxusnej nehnuteľnosti oznámil médiám sám, len zabudol spomenúť, že to v majetkovom priznaní utajil,“ skonštatovala Remišová. Zároveň je z jeho vyjadrenia podľa nej zjavné, že ústavný zákon, ktorý mu ukladá povinnosť uviesť majetok v majetkovom priznaní, porušil úmyselne. „Zákon nepozná žiadne 'lebo Remišová' a táto výhovorka je vyslovene hlúpa,“ dokázala Remišová s tým, že zvažuje právne kroky.

Poslanci Národnej rady SR z klubu Slovensko, Za ľudí, KÚ vo štvrtok (13. 3.) informovali, že podajú v súvislosti s majetkovými pomermi Kaliňáka podnet na výbor pre nezlučiteľnosť funkcií. Začínajú takisto v opozícii zbierať podpisy na jeho odvolávanie. Remišová upozornila, že Kaliňák v majetkovom priznaní za rok 2023 neuviedol dom v Chorvátsku.

Video č. 7: SPRED KALIŇÁKOVEJ ZATAJENEJ VILY V CHORVÁTSKU

Uverejnil používateľ Igor Matovic Štvrtok 13. marca 2025
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Inšpektori našli na trhu nevyhovujúcu potravinu

Inšpektori našli na trhu nevyhovujúcu potravinu

VČERA - 21:50Domáce

Štátna veterinárna a potravinová správa upozorňuje na nevyhovujúcu zeleninu.

TEDi sťahuje z predaja nebezpečný produkt. Ak ho máte, musíte ho prestať používať

TEDi sťahuje z predaja nebezpečný produkt. Ak ho máte, musíte ho prestať používať

VČERA - 21:14Domáce

Výrobok z obľúbeného reťazca môže ohroziť zdravie.

Stavanie mája poznačila tragédia. O život prišiel mladý hasič

Stavanie mája poznačila tragédia. O život prišiel mladý hasič

VČERA - 19:30Domáce

Mladý muž zahynul počas prvomájových osláv.

Neznámy páchateľ zneuctil pamätník v Novej Bošáci

Neznámy páchateľ zneuctil pamätník v Novej Bošáci

VČERA - 18:34Domáce

Odsúdil to aj minister vnútra SR.

Hladujúce deti bude možné opäť podporiť v zbierke Modrý gombík

Hladujúce deti bude možné opäť podporiť v zbierke Modrý gombík

VČERA - 18:22Domáce

Zbierka Modrý gombík má po devätnástykrát pomôcť hladujúcim deťom. Prebiehať bude od 12. do 18. mája. Verejnosť do nej môže prispieť viacerými spôsobmi.