Remišová: Záujem občana koalícii pri zákone o STVR nič nehovoril

Koalícia pri schvaľovaní zákona o Slovenskej televízii a rozhlase (STVR) nekonala v záujme občana. Je o tom presvedčená opozičná poslankyňa Národnej rady SR Veronika Remišová (Slovensko, Za ľudí, KÚ).
„Môžeme sa tešiť na kanál propagandy, hlúpostí a poklonkovania koalícii,“ poznamenala v reakcii na schválený zákon a zmeny, ktoré podľa nej prinesie.
Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) sa zmení na Slovenskú televíziu a rozhlas (STVR). Riaditeľa má voliť deväťčlenná rada so štyrmi nominantmi Ministerstva kultúry (MK) SR. Vyplýva to zo zákona o STVR, ktorý vo štvrtok schválili poslanci NR SR. Prijali k nemu aj viaceré pozmeňujúce návrhy od koaličných poslancov. Za zákon hlasovali všetci zo 78 prítomných poslancov, opozícia sa na hlasovaní nezúčastnila.
Aj poslanec Lukáš Bužo (Slovensko, Za ľudí, KÚ) si myslí, že vládna koalícia si zákonom mieni vybudovať vlastné propagandistické médium. „Ak sa rúcajú verejnoprávne médiá, tak sa lámu nohy, na ktorých stojí demokracia,“ upozornil na sociálnej sieti v reakcii na schválený zákon.

Na pasienku útočil vlk, oblasť monitorujú ochranári
Vlkom sa na Slovensku darí, tvrdí Štátna ochrana prírody SR.

Nedeľa bez politických diskusií má podporu aj v opozícii
Premiérov návrh chce podporiť jedna z opozičných strán.

Diaľnicu D1 v smere do Bratislavy popoludní otvorili
Diaľnicu D1 v smere zo Senca do Bratislavy v nedeľu popoludní otvorili.

Stále platia výstrahy pred búrkami, môžu prísť aj povodne
Na malých tokoch podľa meteorológov môže dôjsť k vzostupu vodných hladín.

Šutaj Eštok: Pri výstavbe nemocnice sú samosprávy s Vajnormi spokojné
Pri výstavbe novej koncovej nemocnice v bratislavských Vajnoroch sú s lokalitou samosprávy spokojné. V diskusnej relácii to vyhlásil predseda koaličnej strany Hlas-SD a minister vnútra Matúš Šutaj Eštok.