• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 22.7.2024Meniny má Magdaléna
26°Bratislava

Jeden zo zakladateľov OĽANO prestupuje do PS

  • 11:58 12.06.2024
  • Bratislava
Jeden zo zakladateľov OĽANO prestupuje do PS

Progresívne Slovensko získalo novú posilu z radov OĽANO.

Šimečka vyzdvihol, že Viskupič je skúsený politik a úspešný predseda TTSK. „Hovoria za neho výsledky, je kompatibilný s hodnotami a víziou PS. Spoločne s ním ešte lepšie porozumieme potrebám obyvateľov trnavskej župy, budeme s nimi v pravidelnom kontakte a dokážeme efektívne riešiť problémy, ktorým čelia,“ uviedol šéf hnutia.

Viskupič chce v PS reprezentovať samosprávny pilier, venovať sa regiónom či službám, ktoré poskytuje občanovi verejný sektor. „S PS som v mnohom našiel spoločný jazyk. Nič mi nehovoria populistické sľuby ani rozoštvávanie spoločnosti. Namiesto toho chcem riešiť témy, ktoré sú pre obyvateľov dôležité. Napríklad otázku reformy alebo modernizácie verejnej správy, ktorá stále nie je dokončená,“ povedal.

Šimečka pripomenul, že PS sa v rámci ukotvenia v regiónoch posilňuje o výrazné osobnosti z celého Slovenska, buduje regionálne kancelárie a chystá výjazdové zasadnutia poslaneckého klubu.

Viskupič už pred voľbami do Európskeho parlamentu podporil PS a lídra kandidátky Ľudovíta Ódora. Vtedy zdôraznil, že PS je jediná opozičná strana, ktorá má šancu vyhrať. Vyzýval voličov, aby neriskovali prepadnutie hlasov.

„Niektoré kroky je lepšie nekomentovať, lebo sa komentujú samy,“ reagoval líder hnutia Slovensko (bývalé OĽANO) Igor Matovič. Skonštatoval, že na poslednom sneme hnutia nezazneli dôvody týkajúce sa Viskupičovho odchodu. Podľa slov Matoviča len avizoval, že sa chystá na odchod, ale až po eurovoľbách.

Viskupič vstúpil do politiky v roku 2010, keď sa spolu s Igorom Matovičom, Erikou Jurinovou a Martinom Feckom dostali do Národnej rady SR na kandidátnej listine SaS. Štvorica tvorila hnutie Obyčajní ľuda, z ktorého neskôr vzniklo hnutie OĽANO, v súčasnosti premenované na hnutie Slovensko. Viskupič bol zakladateľom OĽANO. V parlamentných voľbách v septembri 2023 kandidoval za koalíciu strán OĽANO a priatelia, Kresťanská únia a Za ľudí. Predsedom TTSK sa Viskupič prvýkrát stal po voľbách v roku 2017. Momentálne pôsobí vo funkcii druhé volebné obdobie. Je aj predsedom združenia samosprávnych krajov SK8.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Horskí záchranári mali dve nočné záchranné akcie na severe Nízkych Tatier

Horskí záchranári mali dve nočné záchranné akcie na severe Nízkych Tatier

DNES - 9:28Domáce

Horskí záchranári mali túto noc dve záchranné akcie na severe Nízkych Tatier.

Schopnosť zvládať stres možno rozvíjať, pomôže aj zdravý životný štýl

Schopnosť zvládať stres možno rozvíjať, pomôže aj zdravý životný štýl

DNES - 9:02Domáce

Rezilienciu možno rozvíjať a posilňovať počas celého života. Ide o schopnosť zvládať stres, prekonávať prekážky a rýchlo sa zotaviť z neúspechov.

Polícia hľadá svedkov víkendovej nehody na ceste I/65 v Martine

Polícia hľadá svedkov víkendovej nehody na ceste I/65 v Martine

DNES - 8:53Domáce

Okresný dopravný inšpektorát v Martine v súvislosti s vyšetrovaním víkendovej dopravnej nehody hľadá prípadných svedkov, ktorí by mohli prispieť k objasneniu jej okolností.

Požiar senníka spôsobil škodu vo výške 80 000 eur

Požiar senníka spôsobil škodu vo výške 80 000 eur

DNES - 8:41Domáce

Včera, 21. júla 2024, pred šiestou hodinou rannou vypukol požiar v senníku v katastrálnom území obce Majcichov v okrese Trnava.

Horskí, zdravotní a leteckí záchranári zachraňovali dieťa s febrilnými kŕčmi

Horskí, zdravotní a leteckí záchranári zachraňovali dieťa s febrilnými kŕčmi

VČERA - 20:54Domáce

Horskí, zdravotní a leteckí záchranári zasahovali v nedeľu v Kvačianskej doline, zachraňovali dvojročné dieťa, ktoré začalo trpieť febrilnými kŕčmi.