• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 21.7.2024Meniny má Daniel
21°Bratislava

Matovič vyzval prezidentku "stiahnuť" Káčera

  • 18:48 09.02.2023
  • Bratislava
Matovič vyzval prezidentku "stiahnuť" Káčera

Prezidentka to považuje za súčasť kampane.

Líder OĽANO Igor Matovič vyzval prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby "stiahla" dočasne povereného ministra zahraničných vecí Rastislava Káčera z funkcie. Odôvodnil to jeho výrokmi o možnom nároku Maďarska na slovenské územie. Prezidentka považuje výzvu za súčasť začínajúcej sa predvolebnej kampane. Káčerov výrok považuje Čaputová za nešťastne sformulovaný. Zároveň uviedla, že odobrať poverenie ministra môže v odvolanej vláde na návrh premiéra.

Prezidentku prakticky každý týždeň niekto vyzýva k odvolaniu nejakého ministra. V odvolanej vláde prezidentka odoberá poverenie ministra na návrh premiéra, pričom nemôže vymenovať inú osobu na jeho miesto. Takéto výzvy preto považuje za súčasť začínajúcej sa predvolebnej kampane,“ reagoval pre TASR prezidentkin hovorca Martin Strižinec.

Matovič a poslanec Národnej rady György Gyimesi (OĽANO) vyzvali vo štvrtok prezidentku, aby Káčera odvolala. Podľa Matoviča nie je hodný byť naďalej ministrom, pretože nechráni záujmy SR, ale „iných mocností“, ktorým podľa jeho slov vyhovuje, aby sa Maďari a Slováci nenávideli tak ako v 90. rokoch.

Káčer v relácii TV Markíza Na telo plus pripustil možné nároky Maďarska. „Keby bol býval Vladimir Putin úspešnejší a dnes ho máme na východných hraniciach, myslím si, že takýmto nárokom by sme už dnes priamo čelili, bohužiaľ,“ odpovedal na otázku, či v najbližších rokoch hrozí, že sa Maďarsko dopracuje k územným nárokom voči Slovensku. Jeho slová kritizoval Matovič a Gyimesi, ktorí od neho žiadali ospravedlnenie. Káčer reagoval, že sa nebude nikomu ospravedlňovať za to, že chráni záujmy vlastnej krajiny. Dodal, že nekritizuje Maďarov a svoje slová myslel ako kritiku konkrétnej politiky.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Observatóriá vo Vysokých Tatrách v sobotu sprístupnili pre verejnosť

Observatóriá vo Vysokých Tatrách v sobotu sprístupnili pre verejnosť

VČERA - 20:19Domáce

V rámci Dňa otvorených dverí vo vysokohorských observatóriách si mohli záujemcovia v sobotu pozrieť okrem observatória na Lomnickom štíte i observatórium pri Skalnatom Plese.

Horskí záchranári pomáhali poľskému horolezcovi pod Prostredným hrotom

Horskí záchranári pomáhali poľskému horolezcovi pod Prostredným hrotom

VČERA - 19:21Domáce

Horskí záchranári pomáhali v sobotu 47-ročnému poľskému horolezcovi, ktorý sa na južnej strane Prostredného hrotu pri schádzaní zo štítu šmykol a následne zranil.

Robert Fico hovoril s ukrajinským premiérom D. Šmyhaľom

Robert Fico hovoril s ukrajinským premiérom D. Šmyhaľom

VČERA - 17:50Domáce

Premiér Robert Fico v sobotu telefonoval s ukrajinským predsedom vlády Denysom Šmyhaľom. Kritizoval zaradenie ruskej spoločnosti Lukoil, ktorého ropu odoberala aj rafinéria Slovnaft, na sankčný zoznam.

Dobrý spánok zlepšuje výkon mozgu a posilňuje imunitu

Dobrý spánok zlepšuje výkon mozgu a posilňuje imunitu

VČERA - 17:27Domáce

Dobrý spánok zlepšuje výkon mozgu a posilňuje imunitu. Má tiež vplyv na naše emócie a sociálnu interakciu.

Vo Vysokých Tatrách zahynul 66-ročný muž

Vo Vysokých Tatrách zahynul 66-ročný muž

VČERA - 15:33Domáce

Vo Vysokých Tatrách zahynul v piatok (19. 7.) pri páde z Čierneho štítu 66-ročný muž z Poľska.