Tragický pád vo Vysokých Tatrách: O život prišiel horolezec

Vo Vysokých Tatrách v oblasti Kolového štítu zomrel poľský horolezec.
Poľský horolezec prišiel o život pri sobotňajšom (29. 10.) tragickom páde vo Vysokých Tatrách. Stalo sa tak v oblasti hrebeňa, smerujúceho na Kolový štít. Informovala o tom Horská záchranná služba (HZS).
Pád horolezca nahlásil jeho kamarát v sobotu neskoro popoludní. Na miesto smerovala posádka záchranárskeho vrtuľníka s dvoma horskými záchranármi, ktorí prehľadali priľahlé žľaby, nikoho však do zotmenia nenašli. Do akcie sa zapojili aj poľskí kolegovia. „V noci prepátralo šesť horských záchranárov HZS so služobným psom a traja záchranári TOPR-u exponované zrázy Kolového štítu. Za pomoci dronov bolo napokon nájdené aj telo, žiaľ, bez známok života,“ uviedla HZS. ´
Posádka poľského vrtuľníka v nedeľu v ranných hodinách vyslobodila telo z terénu a transportovala do Javorovej doliny, odkiaľ ho previezli do Ždiaru a odovzdali príslušníkom polície. Príčinou pádu bolo podľa HZS pravdepodobne pošmyknutie vo vysokohorskom teréne.
Foto: hzs.sk

Na pasienku útočil vlk, oblasť monitorujú ochranári
Vlkom sa na Slovensku darí, tvrdí Štátna ochrana prírody SR.

Nedeľa bez politických diskusií má podporu aj v opozícii
Premiérov návrh chce podporiť jedna z opozičných strán.

Diaľnicu D1 v smere do Bratislavy popoludní otvorili
Diaľnicu D1 v smere zo Senca do Bratislavy v nedeľu popoludní otvorili.

Stále platia výstrahy pred búrkami, môžu prísť aj povodne
Na malých tokoch podľa meteorológov môže dôjsť k vzostupu vodných hladín.

Šutaj Eštok: Pri výstavbe nemocnice sú samosprávy s Vajnormi spokojné
Pri výstavbe novej koncovej nemocnice v bratislavských Vajnoroch sú s lokalitou samosprávy spokojné. V diskusnej relácii to vyhlásil predseda koaličnej strany Hlas-SD a minister vnútra Matúš Šutaj Eštok.