• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 5.5.2025Meniny má Lesana, Lesia
14°Bratislava

Na pražskom letisku vypadol systém riadenia, funguje len čiastočne

  • 15:32 15.06.2022
  • Praha
Na pražskom letisku vypadol systém riadenia, funguje len čiastočne

Na Letisku Václava Havla v pražskej Ruzyni vypadol v stredu poobede systém na riadenie letovej prevádzky Top Sky.

Počas asi polhodinového výpadku zastavili všetky odlety, prílety mohli pokračovať. Aktuálne jeho prevádzka funguje iba čiastočne. Pražské letisko o tom informovalo na sociálnej sieti Twitter.

Napriek výpadku odbavovenie cestujúcich na letisku pokračovalo štandardným spôsobom. „V súčasnosti nie je obmedzený proces odbavovania letov, môže ale prísť k ich meškaniu,“ dodali na Twitteri. Riadenie letovej prevádzky uviedlo, že na odstránení problému intenzívne pracuje. „Znovu začíname prevádzku (prílety aj odlety) v obmedzenej kapacite,“ uviedli neskôr na Twitteri.

Problémy malo v stredu ráno aj letisko v švajčiarskom Zürichu. Kvôli technickej poruche v systéme riadenia letovej dopravy uzavreli švajčiarsky vzdušný priestor. Poruchu podľa spoločnosti Skyguide, ktorá monitoruje tamojší vzdušný priestor, spôsobila počítačová chyba. Letisko neskôr informovalo, že po vyriešení problému prevádzku obnovili.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Prvé kolo prezidentských volieb v Rumunsku podľa exit pollov vyhral Simion

Prvé kolo prezidentských volieb v Rumunsku podľa exit pollov vyhral Simion

VČERA - 21:14Zahraničné

V prvom kole opakovaných prezidentských volieb v Rumunsku podľa exit pollov zvíťazil krajne pravicový kandidát George Simion so ziskom približne 30 percent hlasov.

Na Českej diaľnici zvýšia rýchlostný limit

Na Českej diaľnici zvýšia rýchlostný limit

VČERA - 21:12Zahraničné

Diaľnica sa pripravuje na zavedenie nového rýchlostného limitu.

Zelenskyj v Prahe: Česko robí všetko pre to, aby zastavilo ruskú agresiu

Zelenskyj v Prahe: Česko robí všetko pre to, aby zastavilo ruskú agresiu

VČERA - 18:55Zahraničné

Český prezident Petr Pavel s manželkou Evou v nedeľu privítali na Pražskom hrade ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a jeho manželku Olenu.

Pellegrini navštívil Taliansko a uctil si pamiatku Štefánika

Pellegrini navštívil Taliansko a uctil si pamiatku Štefánika

VČERA - 17:30Zahraničné

Prezident SR Peter Pellegrini v nedeľu navštívil talianske letisko Campoformido, odkiaľ generál M. R. Štefánik 4. mája 1919 vzlietol na svoj posledný let do vlasti.

Trump: Nie som si istý, či všetci ľudia v USA majú právo na riadne súdne procesy

Trump: Nie som si istý, či všetci ľudia v USA majú právo na riadne súdne procesy

VČERA - 17:04Zahraničné

Americký prezident Donald Trump v rozhovore pre televíziu NBC News povedal, že si nie je istý, či majú všetci ľudia v Spojených štátoch nárok na riadny súdny proces zaručený ústavou krajiny.