Týchto 5 druhov bolesti sa najčastejšie dostavuje počas sviatkov a po nich

Dni pokoja a odpočinku neraz sprevádzajú bolesti, aké sa u nás počas bežných dní nevyskytujú. Čo sa nám telo snaží povedať?
Nejeden z nás vníma sviatky ako príležitosť na oddych a odviazanie sa. Keďže všetky povinnosti vrátane práce idú bokom, neraz sa stáva, že zanedbáme aj starostlivosť o vlastné telo, čo sa následne prejaví vznikom nepoznaných druhov bolesti alebo zhoršením tých existujúcich.
Bolesti, ktoré zažívame počas sviatkov a po nich, často súvisia so zlým držaním tela, a to najmä počas Vianoc, keď nás chladné počasie núti tráviť viac času v teple domova. Telo okrem toho prirodzene reaguje na studené podnebie tak, že sa zhrbí, aby zabránilo úniku tepla z brušnej dutiny a ochránilo najdôležitejšie orgány.
S týmito druhmi bolesti sa najčastejšie stretávame vo sviatočnom období:
Bolesť chrbta, ramien a krku
Bolesti chrbta, ramien aj krku zvyknú prejsť po niekoľkých dňoch, ale tento proces môžete urýchliť pravidelným pohybom.
Keď sa práve nehýbete, sústreďte sa na správne držanie tela aj pri sedení. Nehrbte sa, seďte vzpriamene s uvoľnenými ramenami a chodidlami voľne položenými na zemi. Túto polohu dodržujte aj pri voľnočasových aktivitách, ako je pozeranie filmu alebo čítanie knihy.
Bolesť bokov
Zhrbené sedenie alebo sedenie s prekríženými nohami kladie vysoký tlak na panvu, čo sa prejaví bolesťou bokov. Pri dlhodobom sedení si preto doprajte pravidelné prestávky a poprechádzajte sa. Stuhnutie zas zmiernia menej náročné cviky, vrátane jogy a plávania.
Bolesť kolien
Pri nevhodnej polohe počas sedenia a nedostatku pohybu nám začínajú tuhnúť svaly a šľachy, a tak sa môže dostaviť aj bolesť kolien. Tento problém opäť vyriešite jedine dostatkom pohybu.
Môžete začať napríklad jemným strečingom zameraným na dolné končatiny. Vďaka nemu si uvoľníte svalstvo a zlepšíte svoju ohybnosť.
Bolesť chodidiel a členkov
Chodidlá a členky denne nosia celú váhu nášho tela a ak sa stretneme s ich bolesťou, pravdepodobne za to opäť môže zlé držanie tela, ktoré môže prispieť až ku problémom s krvným obehom a opuchnutiu.
Pri kráčaní sa uistite o tom, že máte panvu v neutrálnej polohe a vystretú chrbticu. Využívajte aj svaly trupu.
Bolesť zápästí a rúk
Za bolesťou zápästia alebo ruky sa opäť ukrýva nesprávne držanie tela. Ak sa pri sedení za stolom hrbíte, ramená posúvate dopredu, čím skracujete svaly krku a rúk, a tak väčšmi zaťažujete zápästia a ruky.
Je dôležité, aby ste si pri státí, kráčaní a sedení uvoľnili ramená. Vyhnite sa opakovaným namáhavým pohybom a skúste zmeniť spôsob, akým obsluhujete počítač (napríklad začnite písať na klávesnici pomocou obidvoch rúk).

Pozor na alkohol v teplom počasí. Jeho účinok je iný ako v zime
Vyššie teploty a dlhšie dni ovplyvňujú aj spôsob, akým telo spracúva skonzumovaný alkohol.

Farmaceutka varuje: Tento bežný liek môže zvyšovať riziko demencie
Bežný liek na alergiu môže zvyšovať riziko vážneho ochorenia.

Štúdia šokovala: Takto reálne vplýva kanabis na rakovinu
Výskumníci sa pozreli na účinky marihuany na rozvoj rakoviny hrubého čreva.

Priznanie lekára: Pri tomto vitamíne som sa mýlil, odhalili to krvné testy
Napriek zdravej strave mal lekár vážny deficit a vyzval ostatných, aby si nechali urobiť testy na hladinu tohto vitamínu.

Prečo vakcíny fungujú najlepšie pri aplikovaní do tej istej ruky?
Očkovanie a aplikovanie posilňujúcich dávok do tej istej ruky má svoje výhody.