Za náhlymi záchvatmi sa skrývalo čosi viac. S týmto žil muž roky bez toho, aby o tom vedel

Muž prežil desiatky rokov bez toho, aby poznal svoju pravú diagnózu. Tá sa preukázala až prostredníctvom náhlych záchvatov.
Pri jedení sa nám do tela dostávajú potenciálni prenášači patogénov a parazitov. Tí dokážu ohroziť činnosť prakticky všetkých orgánov, čo sa však môže prejaviť až po rokoch.
Nepríjemnú skúsenosť s parazitmi má aj tridsiatnik, ktorého hospitalizovali vo Všeobecnej nemocnici v Massachusetts po tom, ako uňho náhle prepukli záchvaty. Ako píše The New England Journal of Medicine, pacienta jedného dňa našli na zemi s triaškou, pričom mal „rozprávať nezmysly“. Lekári v rámci diagnózy uznali, že pacient bol zmätený a neustále upieral pohľad na strop.
Lekári z príznakov hneď vytušili, že na vine môže byť pásomnica. Túto diagnózu napokon potvrdili aj krvné testy. Ďalšia diagnostika zistila, že terčom útoku parazita sa stal pacientov mozog, v ktorom prebývalo niekoľko jedincov.
Infekcia spôsobená pásomnicou sa odborne nazýva cysticerkóza a pacienti s ňou môžu žiť aj niekoľko rokov celkom bez príznakov. Američan sa pravdepodobne infikoval asi až 20 rokov pred hospitalizáciou. Sám uviedol, že v tom čase býval v Guatemale, kde sú infekcie pásomnicou bežné zvlášť v predmestiach a na vidieku.
Pacienta sa našťastie podarilo celkom vyliečiť, a tri roky po zákroku už uňho neevidujú žiadne záchvaty.
Pásomnice sa množia prostredníctvom exkrementov a vyskytujú sa aj v surovom a čiastočne surovom mäse a rybách. Keďže sú hermafrodity, aj z jedného vajíčka môže vnútri organizmu vzniknúť niekoľko jedincov.
O pásomniciach sa najčastejšie hovorí ako o škodcoch tráviacej sústavy, ale neraz sa môžu premiestňovať po celom organizme. Napadnúť môžu aj pečeň, pľúca a mozog. Odhaduje sa, že v najpostihnutejších oblastiach sa pásomnice podpisujú pod vznik 30 až 70 percent prípadov epilepsie.
Jedným z najviac spomínaných a najzreteľnejších príznakov napadnutia pásomnicou je chudnutie. Táto skutočnosť stojí za novodobým nebezpečným trendom „pásomnicovej diéty“, pri ktorej ľudia dobrovoľne užijú tabletku s obsahom vajíčok parazita.

Pozor na alkohol v teplom počasí. Jeho účinok je iný ako v zime
Vyššie teploty a dlhšie dni ovplyvňujú aj spôsob, akým telo spracúva skonzumovaný alkohol.

Farmaceutka varuje: Tento bežný liek môže zvyšovať riziko demencie
Bežný liek na alergiu môže zvyšovať riziko vážneho ochorenia.

Štúdia šokovala: Takto reálne vplýva kanabis na rakovinu
Výskumníci sa pozreli na účinky marihuany na rozvoj rakoviny hrubého čreva.

Priznanie lekára: Pri tomto vitamíne som sa mýlil, odhalili to krvné testy
Napriek zdravej strave mal lekár vážny deficit a vyzval ostatných, aby si nechali urobiť testy na hladinu tohto vitamínu.

Prečo vakcíny fungujú najlepšie pri aplikovaní do tej istej ruky?
Očkovanie a aplikovanie posilňujúcich dávok do tej istej ruky má svoje výhody.