• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 5.5.2025Meniny má Lesana, Lesia
Bratislava

Polícia už pozná dôvod smrti Dušana Pašeka mladšieho

  • 17:33 12.11.2021
  • Bratislava
Polícia už pozná dôvod smrti Dušana Pašeka mladšieho

Zdroj z polície prezradil podrobnosti z vyšetrovania prípadu úmrtia generálneho riaditeľa Bratislava Capitals.

Dušan Pašek mladší mal spáchať samovraždu, lebo neuniesol ťarchu tragickej smrti hokejistu Borisa Sádeckého. Ten hral v klube Bratislava Capitals, v ktorom Pašek figuroval ako generálny riaditeľ a viceprezident. Informácie o tom priniesol denník Pravda, ktorému to mal potvrdiť zdroj z prostredia polície.

36-ročný Pašek ml. spáchal samovraždu na bratislavskej Kolibe len dva dni po úmrtí 24-ročného Sádeckého. „Z obsahu listu vyplýva, že šéf klubu prevzal zodpovednosť za smrť hokejistu. Za vinníka jeho tragédie v mladom veku označil seba,“ uviedol zdroj denníku Pravda.

Sádecký sa podľa polície na začiatku sezóny necítil zdravotne v poriadku. Pašeka preto oslovil s prosbou o radu, či má podstúpiť vyšetrenie srdca, čo by znamenalo, že by prerušil hru na ľade, alebo ďalej hrať bez vyšetrenia. Pašek mu poradil, aby pokračoval v zastupovaní klubu, a Sádecký tak vyšetrenie nepodstúpil.

Boris Sádecký umrel po tom, ako náhle odpadol počas zápasu v Dornbirne. K jeho úmrtiu došlo 3. novembra. Pašek mladší následne spáchal samovraždu 5. novembra. „Svedkovia, ktorí s ním boli v kontakte po smrti Sádeckého, zhodne potvrdili, že tragédia ním otriasla. Prejavovalo sa to aj tým, že fajčil jednu cigaretu za druhou,“ uvádza zdroj z polície.

„Na mieste činu kriminalisti zaistili medzi stopami aj veľa cigaretových ohorkov. Analýza potvrdila, že cigarety vyfajčil Pašek ml.,“ dodáva nemenovaný zdroj.

Zdroj: Info.sk, pravda.sk
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Inšpektori našli na trhu nevyhovujúcu potravinu

Inšpektori našli na trhu nevyhovujúcu potravinu

DNES - 21:50Domáce

Štátna veterinárna a potravinová správa upozorňuje na nevyhovujúcu zeleninu.

TEDi sťahuje z predaja nebezpečný produkt. Ak ho máte, musíte ho prestať používať

TEDi sťahuje z predaja nebezpečný produkt. Ak ho máte, musíte ho prestať používať

DNES - 21:14Domáce

Výrobok z obľúbeného reťazca môže ohroziť zdravie.

Stavanie mája poznačila tragédia. O život prišiel mladý hasič

Stavanie mája poznačila tragédia. O život prišiel mladý hasič

DNES - 19:30Domáce

Mladý muž zahynul počas prvomájových osláv.

Neznámy páchateľ zneuctil pamätník v Novej Bošáci

Neznámy páchateľ zneuctil pamätník v Novej Bošáci

DNES - 18:34Domáce

Odsúdil to aj minister vnútra SR.

Hladujúce deti bude možné opäť podporiť v zbierke Modrý gombík

Hladujúce deti bude možné opäť podporiť v zbierke Modrý gombík

DNES - 18:22Domáce

Zbierka Modrý gombík má po devätnástykrát pomôcť hladujúcim deťom. Prebiehať bude od 12. do 18. mája. Verejnosť do nej môže prispieť viacerými spôsobmi.