Prešovskí hádzanári zdolali účastníka Ligy majstrov

Hádzanári Tatrana Prešov prekvapili v stredajšom stretnutí 3. ročníka nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom South Stream League", keď v 4. kole vyhrali na palubovke macedónskeho RK Vardar Skopje 37:34 (18:14).
Šarišania nezačali dobre, hneď prehrávali 0:3 a v úvode 10. min 3:7. Od stavu 5:9 však postupne ukrajovali z náskoku domácich a v 25. min T. Urban vyrovnal na 13:13. Vzápätí pridali ešte v rámci šesťgólovej šnúry štyri presné zásahy a išli do vedenia 17:13. Prešovčania z polčasových 18:14 zvýšili na 22:15 v 34. min.
Hráči Vardaru však duel nezabalili, v 57. min sa dotiahli na 31:33, ale hostia si už v zostávajúcom čase cenný triumf nad celkovým víťazom úvodného ročníka SEHA League a účastníkom Ligy majstrov (nedávno uhral doma remízu s FC Barcelona 29:29, pozn.) postrážili. Najlepším strelcom Tatrana bol krídelník Tomáš Urban, autor 10 gólov.
Zverenci trénera Petra Hatalčíka si s bilanciou 3 víťazstvá - 1 prehra polepšili v neúplnej tabuľke v SEHA Gazprom South Stream League 2013/2014 na 2. miesto. Úradujúci slovenský šampión sa najbližšie predstaví v tejto súťaži v sobotu 5. októbra o 18.00 h, keď v 5. kole bude hostiť čiernohorský RK Lovčen Cetinje.
RK Vardar Skopje (Maced.) - Tatran Prešov (SR) 34:37 (14:18)
Najviac gólov: Dibirov 9/1, F. Lazarov 5/1, Petrič 4, Brumen 4/1 - T. Urban 10/5, Krištopans 7, Pejovič 6
Pok. hody: 6/3 - 7/5, vylúčení: 4 - 1, rozhodovali: Gubica a Miloševič (obaja Chor.)

Slovenskí hokejisti zdolali v 2. zápase kvalifikácie Maďarsko
Slovenskí hokejisti uspeli vo svojom druhom zápase na finálovom kvalifikačnom turnaji o ZOH 2026.

Futbalový šampionát v roku 2025 sa uskutoční na Slovensku
Majstrovstvá Európy futbalistov 21 rokov sa v roku 2025 uskutočnia na Slovensku. Rozhodol o tom Výkonný výbor Európskej futbalovej únie na stredajšom zasadnutí vo švajčiarskom Nyone.

Vlhová viedla po 1. kole obr. slalomu: "Veľmi ťažké podmienky"
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa usadila na čele po 1. kole sobotného obrovského slalomu Svetového pohára.

Verstappen vybojoval na záver sezóny F1 v Abú Zabí 15. víťazstvo
Holandský pretekár Max Verstappen z tímu Red Bull zvíťazil na Veľkej cene Abú Zabí, záverečných 22. pretekoch sezóny F1.

Vlhová priznala, že po tomto momente uvažovala o konci kariéry
"Cítila som sa úplne prázdna,“ uviedla Vlhová pre Blick.