4 spôsoby, ako si prirodzene zlepšiť sluch

Strata a slabnutie sluchu ohrozuje ľudí vo všetkých vekových kategóriách, no najviac problémov robí v pokročilom veku. Ak na sebe spozorujete prvé príznaky, skúste ich vyriešiť prirodzene.
Strata sluchu je doménou najmä ľudí v pokročilom veku. Spolu s ďalšími zdravotnými problémami spôsobuje komplikácie v každodennom živote, a tak mnohí siahajú po načúvacích prístrojoch. Kvalitu svojho sluchu ale dokážete zlepšiť v mnohých ohľadoch aj svojpomocne.
1. Vyhýbajte sa hlasným zvukom
Prevencia pred stratou sluchu začína už v mladosti. Aj pre mladších ľudí platí, že by sa mali vyhýbať hlasným zvukom. Najčastejším prehreškom je v tejto vekovej kategórii pravdepodobne počúvanie hlasnej hudby cez slúchadlá.
2. Kontrolujte množstvo mazu
Ušný maz je nevyhnutný na čistenie a zvlhčovanie ušného kanálika, no v prípade, že ho máte nadbytok, môže zablokovať sluchové dráhy a spôsobiť tak ťažkosti so sluchom. Problém zvyčajne vyrieši len krčný lekár, ale ako prvá pomoc poslúži aj roztok do ucha, ktorý kúpite v lekárni.
3. Rozprúďte si krv
Nevyhnutným predpokladom správneho fungovania všetkých telesných orgánov je pohyb. Vďaka nemu dokáže krv prúdiť rovnomerne do každej časti tela a dodať jej životne dôležitý kyslík. Joga, beh či každodenná prechádzka uľahčujú boj tela so zápalom a podporujú kvalitu sluchu.
4. Skončite s fajčením
O fajčení sa hovorí, že poškodzuje každú časť tela, a rovnako to platí pre uši. Tabakový dym spomaľuje prúdenie krvi a redukuje množstvo kyslíka v nej, čím prispieva ku skorému opotrebovaniu sluchu. Cigarety tiež ovplyvňujú činnosť sluchových neurotransmiterov a poškodzujú výstelku stredného ucha.
Načúvací prístroj
Ak nezaúčinkuje žiadny zo spomenutých spôsobov skvalitnenia sluchu, stále máte možnosť spoľahnúť sa na načúvací prístroj. Jeho funkciou je zosiľovanie zvukov z okolia, takže sú lepšie počuteľné.

Pozor na tento druh orechov, má prekvapivé spojenie s rakovinou
Zdravé super jedlo vám môže v skutočnosti škodiť.

Bežná súčasť spálne spôsobuje poškodenie mozgu počas spánku
Vedci varujú, že mimoriadne ohrozené sú malé deti.

Kontroverzný výskum z Talianska: Naozaj je kuracie mäso rizikové?
Hoci sa kuracie mäso považuje za zdravšiu alternatívu červeného mäsa, podľa vedcov to s jeho konzumáciou netreba preháňať.

Tieto zdravé jedlá škodia zubom
Celkovému zdraviu síce neuškodia, no zubári vás za ne nepochvália.

Máte dostatok hlbokého spánku? Toto sa deje s mozgom pri jeho deficite
Menej hlbokého spánku môže znamenať väčšie riziko vážneho ochorenia.