Remišová: Treba prehodnotiť parameter testovania zakotvený v COVID automate

Koaliční partneri, ktorí podporili celoplošné testovanie, sľubovali, že sa po ňom výrazne zlepší situácia, deti budú môcť ísť do školy a bude možné prejsť na COVID automat.
Poukázala na to predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová v reakcii na oznámenie o tom, že sa vzhľadom na pretrvávajúcu pandemickú situáciu bez výrazného zlepšenia nebudú zatiaľ otvárať školy.
„Ak sa pandemická situácia nezlepšuje, znamená to, že celoplošné testovanie nemá očakávaný prínos,“ vyhlásila Remišová. „A z toho dôvodu je na mieste prehodnotiť parameter testovania, ktorý je zakotvený v COVID automate,“ zdôraznila. Pripomenula takisto, že práve vopred nevyjasnené otázky boli dôvodom, prečo strana Za ľudí nepodporila celoplošné testovanie.
Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS) a minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽANO) vo štvrtok na tlačovej konferencii oznámili, že školy sa v pondelok 1. februára ešte neotvoria. Pokračovať sa bude v dištančnom spôsobe výučby. Rozhodnutie sa odvíja od názoru konzília odborníkov, ktoré podľa Krajčího neodporúča uvoľňovanie opatrení v súvislosti s novým koronavírusom od februára.

Sokolová: Návštevníci v nemocniciach majú skôr dbať na dezinfekciu ako návleky
Návštevníci v nemocniciach majú skôr dbať na alkoholovú dezinfekciu rúk ako návleky na obuv.

Ministerstvo zdravotníctva spustilo bezplatnú Národnú linku na podporu duševného zdravia
Ministerstvo zdravotníctva SR od 1. mája oficiálne spustilo Národnú linku na podporu duševného zdravia, ktorá poskytuje bezplatné dištančné psychologické poradenstvo.

Polícia zaistila viac ako deväť kíl kokaínu v hodnote vyše jedného milióna eur
Polícia koncom minulého týždňa na hraničnom priechode Jarovce - Kittsee zaistila viac ako deväť kilogramov kokaínu v hodnote vyše jedného milióna eur.

M. Šutaj Eštok: Ak by médiá presunuli diskusie na iný deň, budem to rešpektovať
Politici by nemuseli Slovensko otravovať hádkami v nedeľu. Myslí si to šéf koaličného Hlasu-SD a minister vnútra Matúš Šutaj Eštok.

Prezident sa ešte nerozhodol, či podpíše novelu o neziskových organizáciách
Prezident SR Peter Pellegrini sa ešte nerozhodol, či podpíše novelu zákona o neziskových organizáciách.