• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 24.11.2020Meniny má Emília
Bratislava

Nikdy nerobte túto chybu pri odstraňovaní chĺpkov!

  • 10:41 25.10.2020
  • Svet
Nikdy nerobte túto chybu pri odstraňovaní chĺpkov!

Kozmetička sa podelila o niekoľko tipov, ktoré by ste mali dodržiavať pri holení. Prezradila tiež jednu chybu, ktorú jej zákazníčky neustále opakujú.

Prieskumy hovoria, že asi štvrtina ľudí, ktorí sa holia, depilujú, zastrihávajú si chĺpky alebo iným spôsobom skrášľujú svoje ochlpenie, sa pri tejto činnosti poraní. Medzi najbežnejšie druhy rán pritom patria zárezy, popáleniny a vznik vyrážok.

Čo si o holení myslia profíci? Kozmetička Sam Marshallová sa za roky praxe stretla už so všeličím, no zákazníčkam najviac zdôrazňuje, aby úpravu ochlpenia na intímnych miestach nechali na profesionála – a to obzvlášť, ak túžia po depilácii.

„Bežný človek nevie, ako sa správne depiluje, a nemal by sa o to sám ani pokúšať,“ uviedla Marshallová pre britský denník The Sun. „Väčšinou nevie, ako aplikovať vosk a ktorým smerom strhnúť papierik.“

Ako správne holiť oblasť bikín: Týchto 7 tipov vás zachráni!

Podľa Marshallovej môže špeciálne pri depilovaní dôjsť k mnohým poraneniam. „Môžete si natrhnúť pokožku. V oblasti pyskov ohanbia a miešku k tomu dochádza najľahšie,“ hovorí kozmetička.

Hoci domáca depilácia je to posledné, čo by Marshallová ženám aj mužom odporučila, je si vedomá toho, že nie každý je ochotný míňať peniaze na profesionálnu starostlivosť. S čitateľmi sa preto podelila o niekoľko rád, ako si dopriať bezpečné skrášlenie.

Depilácia

Pri nesprávnej depilácii často dochádza k tvorbe modrín a drobných raniek. Ak sa chcete depilovať podomácky, použite zahrievací vosk, nie voskové pásiky.

„Ak si plánujete upravovať okolie genitálií, horúci vosk nepôsobí takú bolesť ako voskové pásiky, a chĺpky zachytáva pri zahrievaní, takže nie je taký agresívny voči pokožke,“ vysvetľuje Marshallová.

Mali by ste sa vyhnúť aj vosku, ktorý sa zahrieva v mikrovlnke, pretože pri ňom nie je možné dobre kontrolovať teplotu, a tak môžete dospieť k popáleninám.

Holenie

Ak máte v ruke žiletku, nepokúšajte sa ňou oholiť okolie zadku. Keďže na túto časť tela nedovidíte, ľahko môžete prísť k zraneniu.

„Pri holení sa tiež bežne stretávame so zarastajúcimi chĺpkami,“ hovorí Marshallová. Podľa kozmetičky sú mnohé žiletky zostrojené tak, že sa tesne dotýkajú pokožky. To je problém v prípadoch, keď koža prerastá cez vlasový folikul, čo je bežné najmä ak je suchá.

Kozmetický trh ponúka mnoho prípravkov, ktoré vám pri holení pomôžu. Spoľahnite sa napríklad na tie, ktoré obsahujú kyselinu salicylovú. Tá dokáže zachytávať olej, takže zabráni upchávaniu folikulov. Po holení pomáha aj jemný píling, ktorý odstráni odumreté bunky pokožky.

Tomuto sa vyhnite

Jedna vec, o ktorú by sa ľudia doma vôbec nemali pokúšať, je podľa kozmetičky zastrihávanie. „Ak sa pripravujete na depiláciu, pod chĺpkami by mala byť zreteľná pokožka. Ak ju nevidno, je potrebné zastrihnutie, ktoré ale nikdy nerobíme nožničkami – zastrihávať treba pomocou mechanického zastrihávača,“ hovorí Marshallová.

Ak chĺpky striháte pomocou nožníc, podľa odborníčky dorastajú nazad len v čiastočnej dĺžke, takže sa ťažko odstraňujú.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DP, thesun.co.uk, jamanetwork.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Video: Plavec nemal tušenia, čo sa pod hladinou deje. Dron ho nedokázal varovať

Video: Plavec nemal tušenia, čo sa pod hladinou deje. Dron ho nedokázal varovať

VČERA - 21:27Zaujímavosti

Zábery z dronu zachytili, ako blízko muža pláva žralok.

Video: Mladá žena si hravo poradila s útočiacou pumou

Video: Mladá žena si hravo poradila s útočiacou pumou

20:38 22.11.2020Zaujímavosti

Mávanie rukami a kričanie sprvu nezaberalo, no neskôr si to puma premyslela.

Výtvarník a režisér Terry Gilliam zo skupiny Monty Python jubiluje

Výtvarník a režisér Terry Gilliam zo skupiny Monty Python jubiluje

6:51 22.11.2020Zaujímavosti

Američan Terry Gilliam, výtvarník a režisér známych filmov 12 opíc či Strach a hnus v Las Vegas bol tiež jediným členom legendárnej komickej skupiny Monty Python.

Video: Psa stiahol do vody predátor, takto musel zasiahnuť majiteľ

Video: Psa stiahol do vody predátor, takto musel zasiahnuť majiteľ

20:34 21.11.2020Zaujímavosti

Muž holými rukami vytiahol psa zo zovretia aligátora.

6 najčastejších chýb, ktoré robíme pri príprave lososa

6 najčastejších chýb, ktoré robíme pri príprave lososa

7:51 21.11.2020Zaujímavosti

Najobľúbenejšia ryba tisícov Slovákov si zaslúži dokonalú prípravu. Ktorým chybám sa treba vyhnúť?