• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 20.2.2019Meniny má Lívia
Bratislava

Ako správne holiť oblasť bikín: Týchto 7 tipov vás zachráni!

  • 20:03 07.06.2018
  • USA
Ako správne holiť oblasť bikín: Týchto 7 tipov vás zachráni!

Mnoho žien pri holení intímnych partií nevie, ako správne postupovať, a výsledkom celej ich snahy je len porezaná pokožka a zarastajúce chĺpky. Naučíme vás, ako sa správne oholiť!

V dnešnej modernej dobe si väčšina žien pri holení spomenie aj na svoje intímne partie. Zdá sa, že najbežnejším spôsobom holenia „tam dole“ je stále holenie žiletkou, ktoré väčšinou končí nepríjemnými červenými vyrážkami, zarastajúcimi chĺpkami a podráždenou pokožkou.

Pokiaľ sa chcete ušetriť týchto nepríjemností, mali by ste do svojej holiacej rutiny začleniť týchto 7 rád:

1. Kúpte si dobrú žiletku na bikiny

Investícia do vhodnej žiletky je prvým krokom k zlepšeniu techniky. Na túto činnosť sú najvhodnejšie žiletky s vyšším počtom čepelí, čo pomáha zamedziť porezaniu. Pomôcť môžu aj zvlhčovacie pásiky.

Veľa žien robí chybu pri používaní jednorazových žiletiek. Tie svoje meno nezískali náhodou – pamätajte, že používať ich viac ako 1-2-krát by ste v žiadnom prípade nemali.

2. Pred holením opláchnite pokožku teplou vodou

Pred holením by ste si dané miesto mali aspoň 10 minút oplachovať teplou vodou, ktorá zjemní vonkajšiu vrstvu pokožky. Kožu potom jemne utrite.

Podľa kalifornskej estetičky Fumi Ozakiovej by ste po tomto rituále mali využiť aj píling. Ten vám pomôže odstrániť mŕtve bunky pokožky, vďaka čomu sa žiletka dostane bližšie ku korienkom chĺpkov.

3. Nevynechávajte penu na holenie!

Ak pri holení nepoužívate penu na holenie, nečudujte sa, že máte večne podráždenú pokožku. „Ak na pokožke pomocou peny nevytvoríte ochrannú vrstvu, pri holení mierne porušíte pokožku,“ upozorňuje estetička Eileen Bischoffová z New Yorku.

Dôležité je aj zloženie. Ideálna pena na holenie by mala obsahovať niekoľko hydratačných látok ako olivový olej alebo kokosový olej. Pred holením by ste mali aplikovať takú vrstvu, aby pod penou stále bolo vidno pokožku a chĺpky.

4. Žiletku ťahajte len jedným smerom

Ľudia, ktorým pri holení často vznikajú vyrážky, by si zvlášť mali dávať pozor na to, ako sa holia. Ak so žiletkou beháte z jednej strany na druhú, je takmer vylúčené, aby ste skončili s jemnou a neporezanou pokožkou.

Žiletku vždy ťahajte pozdĺž línie stehien a nezabudnite ju pritom nakláňať jemne nadol. Tlačte len jemne. „Ak používate žiletku s niekoľkými čepeľami, malo by vám stačiť jedno potiahnutie,“ upresňuje Fumi Ozakiová.

5. Upokojte pokožku po holení

Najlepším spôsobom, ako upokojiť podráždenú pokožku, je podľa slov estetičky Ozakiovej priložiť na miesto studený obklad po dobu aspoň 10 minút. Na pokožku by ste potom mali naniesť sérum proti začervenaniu – postačí napríklad aj tea tree olej s antibakteriálnymi a protizápalovými účinkami.

6. Hydratujte

Najdôležitejší krok, ktorý by ste po holení mali vykonať, je hydratovanie. „Na obe strany línie bikín naneste krém bez obsahu alkoholu, aby ste sa vyhli vysušeniu pokožky, ktoré by mohlo viesť k ďalšiemu podráždeniu,“ vysvetľuje dermatologička Dendy Engelmanová z New Yorku.

Najvhodnejšie produkty pre túto časť tela by mali obsahovať aloe vera, jojobový olej a vitamín E.

7. Dôkladne si čistite žiletku

Po každom holení dezinfikujte čepeľ žiletky čistiacim alkoholom a opláchnite pod prúdom teplej alebo horúcej vody. Podľa Engelmanovej by ste starú žiletku mali vyhodiť po 5-7 použitiach.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DP, womenshealthmag.com, Foto: Shutterstock
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Nedokážete sa sami poštekliť? Toto to znamená o vašom mozgu

Nedokážete sa sami poštekliť? Toto to znamená o vašom mozgu

VČERA - 21:11Zdravie

Väčšina ľudí na svete sa nedokáže samostatne poštekliť. Nájdu sa ale aj takí, ktorí to dokážu. Čo to hovorí o zdraví mozgu?

Afty sú jasným znakom nedostatku jedného vitamínu

Afty sú jasným znakom nedostatku jedného vitamínu

VČERA - 18:48Zdravie

U 74 percent ľudí afty zmizli, keď začali užívať správny vitamín.

Čo sa stane, keď budete 2 a viac dní nosiť to isté spodné prádlo?

Čo sa stane, keď budete 2 a viac dní nosiť to isté spodné prádlo?

VČERA - 11:02Zdravie

Meníte si spodnú bielizeň pravidelne každý deň? Možno vás to prekvapí, ale medzi nami sa nájdu aj takí, ktorí toto pravidlo striktne nedodržiavajú. Čo tým riskujú?

Koľko klikov zvládnete spraviť naraz? Ich počet vám odpovie, či vám hrozí ochorenie srdca

Koľko klikov zvládnete spraviť naraz? Ich počet vám odpovie, či vám hrozí ochorenie srdca

21:01 18.02.2019Zdravie

Ak sa klikovaniu bežne nevenujete, pravdepodobne budete sklamaní.

Nový revolučný liek dokáže zvrátiť stratu pamäti z vyššieho veku a depresie

Nový revolučný liek dokáže zvrátiť stratu pamäti z vyššieho veku a depresie

19:57 18.02.2019Zdravie

Liek by mal pomôcť ľuďom s depresiou, schizofréniou a Alzheimerovou chorobou.