• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 5.5.2025Meniny má Lesana, Lesia
10°Bratislava

Kollár má plnú podporu hnutia Sme rodina, vyjadrili mu ju na zasadnutí klubu

  • 17:31 06.07.2020
  • Bratislava
Kollár má plnú podporu hnutia Sme rodina, vyjadrili mu ju na zasadnutí klubu

Hnutie Sme rodina nechce vymeniť Kollára na poste predsedu parlamentu.

Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) má plnú podporu poslaneckého klubu hnutia Sme rodina. Vyjadrili mu ju na pondelkovom rokovaní. Novinárom to povedal predseda poslaneckého klubu hnutia Peter Pčolinský. Na pondelkovej koaličnej rade sa podľa neho chcú s partnermi dohodnúť, ako pristúpia k téme diplomovej práce Kollára. Dodal, že majú hovoriť aj o tom, či Kollár navrhne, aby parlament hlasoval o jeho odvolaní.

Hnutie Sme rodina pevne stojí za svojím predsedom, to znamená, že hnutie Sme rodina v plnej miere podporuje predsedu Národnej rady SR,“ povedal Pčolinský s tým, že na koaličnej rade povedia závery zasadnutia poslaneckého klubu. Kollára na poste predsedu parlamentu vymeniť nechcú.

Na koaličnú radu ide Sme rodina podľa Pčolinského s viacerými alternatívami, pričom konečný verdikt má padnúť na stretnutí koaličných partnerov. „O tom sa poradíme na koaličnej rade,“ odpovedal na otázku, či Kollár navrhne svoje odvolanie.

Kollár čelí podozreniu z plagiátorstva pre svoju diplomovú prácu. Na odchod z funkcie ho vyzvala strana Za ľudí aj SaS. OĽaNO jeho odchod nežiada. Navrhlo, aby minister školstva Branislav Gröhling (SaS) a ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) pripravili zákon, ktorý by umožňoval spätné preverovanie záverečných prác. Premiér Igor Matovič (OĽaNO) zároveň cez víkend povedal, že SaS a Za ľudí v prípade odvolávania Kollára „stiahnu chvost“.

Kollár vyhlásil, že svoj magisterský titul získal legálne. V politike ho nemieni viac používať. Nevylúčil odchod zo svojej funkcie ani odchod hnutia z koalície.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Stavanie mája poznačila tragédia. O život prišiel mladý hasič

Stavanie mája poznačila tragédia. O život prišiel mladý hasič

DNES - 19:30Domáce

Mladý muž zahynul počas prvomájových osláv.

Neznámy páchateľ zneuctil pamätník v Novej Bošáci

Neznámy páchateľ zneuctil pamätník v Novej Bošáci

DNES - 18:34Domáce

Odsúdil to aj minister vnútra SR.

Hladujúce deti bude možné opäť podporiť v zbierke Modrý gombík

Hladujúce deti bude možné opäť podporiť v zbierke Modrý gombík

DNES - 18:22Domáce

Zbierka Modrý gombík má po devätnástykrát pomôcť hladujúcim deťom. Prebiehať bude od 12. do 18. mája. Verejnosť do nej môže prispieť viacerými spôsobmi.

V prípade útoku nožom na Zamagurí naďalej prebieha prípravné konanie

V prípade útoku nožom na Zamagurí naďalej prebieha prípravné konanie

DNES - 17:49Domáce

Pri útoku zomreli dve ženy vo veku 18 a 51 rokov.

PS: Ficov návrh zrušiť nedeľné diskusie je dôkazom neschopnosti a zbabelosti

PS: Ficov návrh zrušiť nedeľné diskusie je dôkazom neschopnosti a zbabelosti

DNES - 17:21Domáce

Návrh predsedu vlády Roberta Fica zrušiť nedeľné diskusie je dôkazom neschopnosti a zbabelosti jeho vládneho zlepenca.