• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 5.6.2020Meniny má Laura
15°Bratislava

Túto chybu pri odkladaní jedla do chladničky robia všetci. Môže pritom ohroziť život!

  • 19:40 16.05.2020
  • Svet
Túto chybu pri odkladaní jedla do chladničky robia všetci. Môže pritom ohroziť život!

Existuje niekoľko pravidiel, podľa ktorých by ste sa mali riadiť pri skladovaní jedla v chladničke. Môžete sa tak vyhnúť aj smrteľnému nebezpečenstvu.

Otrava jedlom je stav, keď organizmus napadnú baktérie, vírusy alebo parazity z kontaminovaného jedla. Jedlo sa môže nakaziť aj počas výroby a spracovania, no najčastejšie k tomu dochádza pri skladovaní alebo varení.

Britský odborník na environmentálne zdravie Gareth Jones na kanále Channel 5 odhalil 3 jednoduché pravidlá skladovania jedla v domácnosti, ktoré vám pomôžu redukovať riziko otravy a prípadných smrteľných následkov.

Otrava jedlom: Príznaky a prevencia

Podľa Jonesa možno o najlepších prípadoch otravy jedlom hovoriť vtedy, keď pár dní presedíte na záchode s mučivou bolesťou brucha. Zdravotník však pripomína, že otrava jedlom môže mať aj fatálne následky, na ktoré netreba zabúdať.

Jednou zo smrtiacich hrozieb, ktoré plynú aj z nesprávneho skladovania jedla, je infekcia E. coli O157:H7. „Tá vie zabíjať. Je smrteľná najmä pre starších, ale aj u mladších vie spôsobiť zlyhanie obličiek,“ vysvetlil Jones s tým, že v Británii čaká množstvo ľudí na darcov obličiek, keďže mali to nešťastie, že zjedli nesprávne uložené alebo pripravené jedlo.

Čomu sa vyhýbať pri skladovaní jedla v chladničke

Podľa Jonesa je veľmi ťažké spoznať infikované jedlo na prvý pohľad. „Baktérie nijako nechutia, nesmrdia a nevidno ich, takže ovoniavaním si veľmi nepomôžeme.“

Ako prvé v relácii Tajomstvá vášho jedla zo supermarketu (Secrects of Your Supermarket Food) Jones zbadal v pokusnej chladničke surové párky, ktoré sa mu zdali byť nafúknuté. Odborník odporučil vyhodiť ich.

„Surové mäso by sme mali ukladať naspodok, aby sa nestalo, že šťava z neho pretečie na potraviny pod ním,“ hovorí Jones. Problém nastáva najmä vtedy, keď šťava z mäsa nakvapká na potraviny, ktoré nebudú tepelne spracované, ako je napríklad šunka.

Dôležitá je aj teplota chladničky. Podľa odborníka teplota chladenia pod 5 stupňov Celzia spomalí množenie baktérií, avšak treba mať na pamäti, že číslo na dverách chladničky nie vždy prezrádza skutočnú teplotu vnútorného prostredia.

„Jedno z odporúčaní, ktoré by som dal ľuďom v domácnosti, je investovať do chladničkového teplomera,“ hovorí Jones, ktorý ďalej odporúča nevkladať do chladničky príliš horúce jedlo, ktoré by mohlo zvýšiť teplotu v celej chladničke, a tak pokaziť ďalšie veci, ktoré sa v nej nachádzajú.

Ďalším dôležitým bodom sú dátumy minimálnej trvanlivosti. Hoci ich ľudia pri niektorých potravinách často ignorujú, odborník by to neriskoval. „Ak sa nám podarí dodržiavať tieto tri jednoduché zásady, z chladničky sa stane náš kamarát,“ dodáva Jones.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DP, express.co.uk
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Tento spôsob dochádzania do práce sa spája s najvyšším rizikom rakoviny

Tento spôsob dochádzania do práce sa spája s najvyšším rizikom rakoviny

VČERA - 20:55Zdravie

Celkovo zvýšenému riziku predčasného úmrtia čelia ľudia, ktorí do práce dochádzajú týmto spôsobom.

Táto skupina žien je 4-krát náchylnejšia na vznik lupusu

Táto skupina žien je 4-krát náchylnejšia na vznik lupusu

21:29 03.06.2020Zdravie

Ženy, ktoré sa v živote stretnú s týmto nepríjemným zážitkom, by na sebe mali dôslednejšie pozorovať prípadné príznaky lupusu.

Experti varujú: Krajiny, ktoré nezasiahla pandémia, to budú mať v druhej vlne horšie

Experti varujú: Krajiny, ktoré nezasiahla pandémia, to budú mať v druhej vlne horšie

20:14 03.06.2020Zdravie

Podľa šéfa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) pre Európu Hansa Klugeho nás môže na jeseň zasiahnuť druhá fatálnejšia vlna koronavírusu.

Tieto raňajkové jedlá dokážu oslabiť vašu pozornosť

Tieto raňajkové jedlá dokážu oslabiť vašu pozornosť

20:40 02.06.2020Zdravie

Po zjedení takýchto jedál je pozornosť človeka oslabená ešte niekoľko ďalších hodín. Pred prácou si ich preto radšej nedávajte.

6 bežne sa vyskytujúcich halucinácií a dôvody, prečo vznikajú

6 bežne sa vyskytujúcich halucinácií a dôvody, prečo vznikajú

18:15 02.06.2020Zdravie

Halucinácie sa vždy nespájajú len so psychickým ochorením alebo požitím návykových látok. Niektoré z nich môžu byť aj príjemné. Prečo však vznikajú?