• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 6.5.2025Meniny má Hermína
Bratislava

NAKA obvinila bývalého šéfa PPA a finančníka z korupcie, chcú pre nich väzbu

  • 11:38 23.04.2020
  • Bratislava
NAKA obvinila bývalého šéfa PPA a finančníka z korupcie, chcú pre nich väzbu

Úplatky mali dosiahnuť takmer milión eur.

Bývalý riaditeľ Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Juraj K. a finančník zo skupiny Slavia Capital Martin K. sú obvinení zo zločinov prijímania úplatku v súvislosti s udeľovaním dotácií PPA. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti. Skupina spojenie s finančníkom odmietla.

„Celková výška prijatých úplatkov zo strany obvinených J. K. a M. K. predstavuje sumu vo výške 924.000 eur,“ informujú policajti. V súčasnosti spracovávajú podnet prokurátorovi na podanie návrhu na vzatie do väzby.

Obvinenie prichádza po tom, ako počas stredy (22. 4.) polícia zadržala najskôr Juraja K., ktorým má byť podľa portálu Aktuality.sk bývalý šéf PPA. Následne bol vo večerných hodinách zadržaný aj Martin K., ktorého zase ten istý portál označuje za finančníka z investičnej skupiny Slavia Capital, ktorá je spájaná s kauzami v súčasnosti už mimoparlamentnej SNS.

„SNS, tak ako vždy, sa nevyjadruje a ani sa nevyjadrovala k veciam, ktoré musia byť právoplatne vyšetrené,“ reagovala na obvinenia pre TASR hovorkyňa strany Zuzana Škopcová.

Investičná skupina Slavia Capital odmieta, že by mala vzťah s Pôdohospodárskou platobnou agentúrou (PPA). Rovnako popiera, že by v minulosti žiadala o eurofondy alebo dotácie. Obvinený Martin K. podľa nej v orgánoch skupiny nepôsobí už roky.

Počas akcie Dobytkár zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) v ostatných týždňoch viacero ľudí pre korupčné trestné činy a legalizáciu príjmov z trestnej činnosti. V utorok (21. 4.) potvrdil senát Najvyššieho súdu (NS) SR väzbu obvineným Ľubomírovi P. a Marekovi K. Predtým senát NS SR v marci potvrdil väzobné stíhanie obvinených právnikov Milana K. a Ľubomíra K. a veterinára Ľubomíra K.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Inšpektori našli na trhu nevyhovujúcu potravinu

Inšpektori našli na trhu nevyhovujúcu potravinu

VČERA - 21:50Domáce

Štátna veterinárna a potravinová správa upozorňuje na nevyhovujúcu zeleninu.

TEDi sťahuje z predaja nebezpečný produkt. Ak ho máte, musíte ho prestať používať

TEDi sťahuje z predaja nebezpečný produkt. Ak ho máte, musíte ho prestať používať

VČERA - 21:14Domáce

Výrobok z obľúbeného reťazca môže ohroziť zdravie.

Stavanie mája poznačila tragédia. O život prišiel mladý hasič

Stavanie mája poznačila tragédia. O život prišiel mladý hasič

VČERA - 19:30Domáce

Mladý muž zahynul počas prvomájových osláv.

Neznámy páchateľ zneuctil pamätník v Novej Bošáci

Neznámy páchateľ zneuctil pamätník v Novej Bošáci

VČERA - 18:34Domáce

Odsúdil to aj minister vnútra SR.

Hladujúce deti bude možné opäť podporiť v zbierke Modrý gombík

Hladujúce deti bude možné opäť podporiť v zbierke Modrý gombík

VČERA - 18:22Domáce

Zbierka Modrý gombík má po devätnástykrát pomôcť hladujúcim deťom. Prebiehať bude od 12. do 18. mája. Verejnosť do nej môže prispieť viacerými spôsobmi.