Tri väzenské ústavy začali vyrábať už aj ochranné štíty

Na vypuknutie epidémie nového koronavírusu Zbor väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) zareagoval výrobou rúšok vo viacerých svojich ústavoch a najnovšie začal vyrábať už aj ochranné štíty.
TASR o tom informovala hovorkyňa ZVJS Monika Kacvinská. Štíty sa aktuálne vyrábajú v troch ústavoch - v Hrnčiarovciach nad Parnou, Banskej Bystrici a v Košiciach-Šaca. „Práca funguje na spôsob pásovej výroby, kde má každý odsúdený na starosti vyhotovenie, resp. poskladanie určitých častí výrobku. Do výroby je celkovo zapojených 30 odsúdených, ktorí za deň zmontujú približne 1000 kusov. Avšak ich práca je ovplyvnená dodávkami komponentov,“ objasnila hovorkyňa ZVJS.
Výroba štítov sa začala črtať po stretnutí jedného zo zakladateľov iniciatívy pomoznemocnici.sk Mareka Gabriela s vedúcim oddelenia zamestnávania, výroby a odbytu ústavu Hrnčiarovce nad Parnou Pavlom Kittom.
„Ochranné štíty sú prednostne určené pre pracovníkov v prvej línii, čiže zamestnancov nemocníc, ale už teraz sa uvažuje o vybavení napríklad vodičov hromadnej dopravy,“ uviedol Gabriel. Výber ústavov, kde sa vyrábajú štíty, bol na základe ich geografického umiestnenia, ktoré urýchľuje distribúciu pomôcok pre zdravotný personál do všetkých oblastí Slovenska, pričom distribúciu zabezpečujú samotní iniciátori.

V prípade útoku nožom na Zamagurí naďalej prebieha prípravné konanie
Pri útoku zomreli dve ženy vo veku 18 a 51 rokov.

PS: Ficov návrh zrušiť nedeľné diskusie je dôkazom neschopnosti a zbabelosti
Návrh predsedu vlády Roberta Fica zrušiť nedeľné diskusie je dôkazom neschopnosti a zbabelosti jeho vládneho zlepenca.

Šaško chce v júni predstaviť opatrenia na stabilizáciu personálu v zdravotníctve
Minister zdravotníctva Kamil Šaško chce v júni predstaviť koncept opatrení na stabilizáciu ľudských zdrojov v zdravotníctve.

Hnutie Slovensko opäť vyzýva opozičné strany, aby spolu išli 9. mája do Kyjeva
Hnutie Slovensko opakovane vyzýva opozičné strany Progresívne Slovensko, SaS, KDH a mimoparlamentných Demokratov, aby spolu 9. mája vycestovali do Kyjeva.

Sokolová: Návštevníci v nemocniciach majú skôr dbať na dezinfekciu ako návleky
Návštevníci v nemocniciach majú skôr dbať na alkoholovú dezinfekciu rúk ako návleky na obuv.