Tysonovi Gayovi podľa BBC našla dopingová kontrola steroidy

Amerického šprintéra Tysona Gaya pozitívne testovali na steroidy, o takejto špecifikácii dosiaľ nekonkretizovaného zakázaného podporného prostriedku informoval v piatok portál BBC.
USADA odmietla komentovať, či ide o steroidový nález, 27. júla však potvrdila, že majster sveta v behu na 100 m z roku 2007 neprešiel kontrolou minimálne dvakrát. Všeobecne panuje predpoklad, že ho testovali s pozitívnym výsledkom aj mimosúťažne už v máji. Gay sa po prepuknutí kauzy zriekol štartu na nedávnych MS v Moskve, momentálne je preventívne suspendovaný do doriešenia prípadu.
Gay predstúpi pred disciplinárku v najbližších týždňoch. USADA verejne kvitovala jeho postoj k tejto afére. Atlét uviedol, že k porušeniu antidopingových pravidiel viedla jeho ľahkovážnosť. "Nemám historku o nejakej sabotáži. Vložil som do niekoho dôveru a tá osoba mi spôsobila problémy. Presne viem, čo sa stalo, ale zatiaľ o tom nemôžem hovoriť," skonštatoval Gay.
V Spojených štátoch amerických sa v médiách vyskytli dohady, ktoré Gaya spájali so špecialistom na "večnú mladosť" Claytonom Gibsonom z Atlanty. Špecialisti z tohto odvetvia sú známi aj využívaním hormónov typu testosterónu či DHEA, dodala BBC. Gibson potvrdil spoluprácu s Gayom, ale poprel, že by jeho klinika poskytovala klientom syntetické substancie.

Slovenskí hokejisti zdolali v 2. zápase kvalifikácie Maďarsko
Slovenskí hokejisti uspeli vo svojom druhom zápase na finálovom kvalifikačnom turnaji o ZOH 2026.

Futbalový šampionát v roku 2025 sa uskutoční na Slovensku
Majstrovstvá Európy futbalistov 21 rokov sa v roku 2025 uskutočnia na Slovensku. Rozhodol o tom Výkonný výbor Európskej futbalovej únie na stredajšom zasadnutí vo švajčiarskom Nyone.

Vlhová viedla po 1. kole obr. slalomu: "Veľmi ťažké podmienky"
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa usadila na čele po 1. kole sobotného obrovského slalomu Svetového pohára.

Verstappen vybojoval na záver sezóny F1 v Abú Zabí 15. víťazstvo
Holandský pretekár Max Verstappen z tímu Red Bull zvíťazil na Veľkej cene Abú Zabí, záverečných 22. pretekoch sezóny F1.

Vlhová priznala, že po tomto momente uvažovala o konci kariéry
"Cítila som sa úplne prázdna,“ uviedla Vlhová pre Blick.