5 zásad stravovania, vďaka ktorým budete žiť dlhšie

Tajomstvo dlhovekosti sa nachádza v jedle. Prežite dlhý a bezbolestný život vďaka trikom, ktoré vám to umožnia.
Jednou zo zásad dlhovekosti je správne stravovanie. Ak sa chcete v zdraví dožiť vysokého veku, inšpirujte sa týmito radami, ktoré vám povedia, čo je pre vaše zdravie optimálne.
1. Pite kávu alebo čaj
Obidva obľúbené horúce nápoje znižujú riziko vysokého krvného tlaku. Polyfenoly a katechíny v nich tiež znižujú riziko rakoviny, cukrovky a srdcovo-cievnych ochorení. Ideálne je piť kávu aj čaj bez sladidiel, ktoré vám do stravy pridávajú nezdravé kalórie a poškodzujú zuby.
2. Jedzte orechy
Prebehlo už množstvo štúdií, ktoré dokazujú, že orechy zabraňujú vzniku srdcových ochorení, vysokého krvného tlaku, zápalu a cukrovky a pomáhajú redukovať brušný tuk. Okrem toho bolo potvrdené, že ak zjete aspoň 3 hrste orechov za týždeň, vaše riziko predčasnej smrti sa zníži o 39 percent.
3. Nezabúdajte na kurkumu
Toto korenie je známe vďaka svojim protizápalovým účinkom. Kurkumín zlepšuje funkciu mozgu, znižuje riziko srdcových ochorení a slúži aj ako prevencia pred rakovinou.
4. Jedzte rastlinnú stravu
Strava bohatá na ovocie a zeleninu sa spája s nižším rizikom predčasnej smrti, rakoviny, porúch metabolizmu, ochorení srdca, depresie a porúch mozgu. S rastlinnou stravou prijímate množstvo vitamínov, antioxidantov, kyseliny listovej a polyfenolov. Vegánska a vegetariánska strava vo všeobecnosti znižuje riziko predčasnej smrti o 12-15 percent.
5. Alkohol pite len príležitostne
Častá konzumácia alkoholu sa spája s ochoreniami pečene, srdca a pankreasu. Okrem toho zvyšuje riziko predčasného úmrtia. Príležitostné pitie alkoholu na druhej strane pomáha celkovému zdraviu a znižuje riziko smrti v dôsledku ochorení.
Odporúčania lekárov sa rôznia, no vo všeobecnosti možno povedať, že by ste za týždeň nemali vypiť viac ako 14 pohárov alebo pohárikov alkoholu.

Pozor na alkohol v teplom počasí. Jeho účinok je iný ako v zime
Vyššie teploty a dlhšie dni ovplyvňujú aj spôsob, akým telo spracúva skonzumovaný alkohol.

Farmaceutka varuje: Tento bežný liek môže zvyšovať riziko demencie
Bežný liek na alergiu môže zvyšovať riziko vážneho ochorenia.

Štúdia šokovala: Takto reálne vplýva kanabis na rakovinu
Výskumníci sa pozreli na účinky marihuany na rozvoj rakoviny hrubého čreva.

Priznanie lekára: Pri tomto vitamíne som sa mýlil, odhalili to krvné testy
Napriek zdravej strave mal lekár vážny deficit a vyzval ostatných, aby si nechali urobiť testy na hladinu tohto vitamínu.

Prečo vakcíny fungujú najlepšie pri aplikovaní do tej istej ruky?
Očkovanie a aplikovanie posilňujúcich dávok do tej istej ruky má svoje výhody.