• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 6.5.2025Meniny má Hermína
Bratislava

Ministerstvo vnútra zaregistrovalo politickú stranu Máme toho dosť!

  • 16:01 30.10.2019
  • Bratislava
Ministerstvo vnútra zaregistrovalo politickú stranu Máme toho dosť!

Prívrženci strany Máme toho dosť! odovzdali viac ako 14.000 podpisov od občanov potrebných na registráciu.

Ministerstvo vnútra SR v stredu oficiálne zaregistrovalo politickú stranu Máme toho dosť!. Stoja za ňou nespokojní farmári známi z traktorových protestov. TASR o tom informovalo tlačové oddelenie strany s tým, že odovzdali viac ako 14.000 podpisov od občanov potrebných na registráciu strany.

V priebehu novembra zvolíme predsedu strany a postavíme kandidátku. Hlási sa nám množstvo ľudí, čo nás nesmierne teší. Chceme byť silným a nekompromisným hlasom regiónov a vidieka,“ poznamenal člen prípravného výboru Patrik Magdoško.

Novovzniknutá strana zároveň v najbližších dňoch predstaví aj svoje programové priority. Tie majú klásť dôraz na poľnohospodárstvo, boj proti korupcii a oligarchom, ochranu životného prostredia, ale aj pôdy, lesov, podzemných vôd, ovzdušia a dôstojný život pre všetkých občanov Slovenska. Tiež chcú podporiť malé, lokálne firmy vo všetkých odvetviach. Chcú znížiť korupciu a zvýšiť vymožiteľnosť práva.

K strane sa pripojili aj lesníci, ekológovia, zástupcovia ochranárov a rôznych odborníkov z iných sektorov.

Na registráciu strany je potrebných aspoň 10.000 podpisov. Po ich odovzdaní má Ministerstvo vnútra SR do 30 dní rozhodnúť o registrácii strany. Na Slovensku je zatiaľ registrovaných viac ako 150 politických strán a hnutí.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Inšpektori našli na trhu nevyhovujúcu potravinu

Inšpektori našli na trhu nevyhovujúcu potravinu

VČERA - 21:50Domáce

Štátna veterinárna a potravinová správa upozorňuje na nevyhovujúcu zeleninu.

TEDi sťahuje z predaja nebezpečný produkt. Ak ho máte, musíte ho prestať používať

TEDi sťahuje z predaja nebezpečný produkt. Ak ho máte, musíte ho prestať používať

VČERA - 21:14Domáce

Výrobok z obľúbeného reťazca môže ohroziť zdravie.

Stavanie mája poznačila tragédia. O život prišiel mladý hasič

Stavanie mája poznačila tragédia. O život prišiel mladý hasič

VČERA - 19:30Domáce

Mladý muž zahynul počas prvomájových osláv.

Neznámy páchateľ zneuctil pamätník v Novej Bošáci

Neznámy páchateľ zneuctil pamätník v Novej Bošáci

VČERA - 18:34Domáce

Odsúdil to aj minister vnútra SR.

Hladujúce deti bude možné opäť podporiť v zbierke Modrý gombík

Hladujúce deti bude možné opäť podporiť v zbierke Modrý gombík

VČERA - 18:22Domáce

Zbierka Modrý gombík má po devätnástykrát pomôcť hladujúcim deťom. Prebiehať bude od 12. do 18. mája. Verejnosť do nej môže prispieť viacerými spôsobmi.