• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 15.7.2024Meniny má Henrich
27°Bratislava

Čo sa vám v skutočnosti stane, ak zjete 5-dňové cestoviny alebo ryžu

  • 19:09 14.10.2019
  • Canberra
Čo sa vám v skutočnosti stane, ak zjete 5-dňové cestoviny alebo ryžu

Dvojica potravín po čase v niektorých prípadoch pôsobí fatálne.

Všetci vieme, že mäso, ktoré odpočívalo na kredenci viac ako 1-2 dni, sa už nedá zachrániť. V prípade nevinne vyzerajúcich cestovín a ryže by sme ale mali uplatňovať podobnú mentalitu, a to najmä kvôli baktérii s názvom Bacillus cereus.

B. cereus nie je ničím výnimočná a vyskytuje sa prakticky všade – v pôde, v organizmoch zvierat a hmyzu, v prachových časticiach aj v rastlinách. Čo z nej teda robí smrteľné nebezpečenstvo?

B. cereus sa rozmnožuje najmä na miestach, kde má prístup k dostatku živín z jedla, teda aj na ryži, mliečnych výrobkoch, korení, sušenom jedle a zelenine. Niektoré formy baktérie účinkujú ako probiotiká, iné zas u človeka dokážu vyvolať príznaky otravy jedlom. V najhorších prípadoch dokonca môže nastať smrť.

5-násobná otrava kvôli šalátu

Journal of Clinical Microbiology v roku 2005 priniesol správu o otrave jedlom u 5 detí v jednej domácnosti po tom, ako všetky zjedli 4 dni starý cestovinový šalát. Rodina šalát pripravila v piatok, v sobotu si ho vzali na piknik a do pondelka bol odložený v chladničke. V tento deň ho deti zjedli.

U všetkých 5 detí sa po zjedení cestovín dostavili typické príznaky otravy jedlom. Rodičia ich vzali do nemocnice, kde došlo k úmrtiu toho najmladšieho. Ďalšie dieťa si domov odnieslo vážne poškodenie pečene a ostatné 3 utrpeli miernejšiu formu otravy jedlom.

Vedci v štúdii poukazujú na to, že prípady otravy jedlom väčšinou nekončia na pohotovosti kvôli relatívne miernym príznakom, a úmrtia v dôsledku nakazenia a následného poškodenia pečene sú extrémne vzácne. Napriek tomu nešlo o jediný prípad, ktorý zaskočil odborníkov.

Smrteľné následky predprípravy jedla

Ďalší prípad fatálnych následkov konzumácie starých cestovín sa vyskytol v Belgicku v roku 2011. 20-ročnému študentovi sa stala osudná predpríprava jedla na týždeň vopred.

Študent si v predstihu uvaril špagety, ktoré o 5 dní prihrial spolu s omáčkou a na neurčitý čas nechal na kuchynskej linke. Po zjedení cestovín nastúpila hnačka, bolesť brucha a zvracanie. Študent po niekoľkých hodinách boja s príznakmi umrel.

Otrava jedlom: Príznaky a prevencia

Predtým, ako sa navždy vzdáte cestovín, je nutné pripomenúť, že fatálne prípady sú mimoriadne raritné a väčšina ľudí ich prežije bez poškodenia pečene. O týchto prípadoch otravy jedlom sa ale často nehovorí, pretože sa väčšinou liečia v prostredí domova bez lekárskej analýzy, preto o nich neexistuje záznam.

Prečo je B. cereus niekedy taká smrteľná a čo sa s tým dá robiť? Baktéria je známa tým, že do jedla uvoľňuje nebezpečné toxíny. Niektoré z nich nedokáže zničiť ani teplo z mikrovlnky.

Jedným takýmto toxínom je emetický toxín, ktorý u človeka spôsobuje vracanie. Tento toxín dokáže odolať teplu vo výške 121 stupňov C po dobu 90 minút, pričom takýchto toxínov je oveľa viac.

Ďalším nebezpečným toxínom je hemolyzín BL, ktorý v tele vyvoláva zápal. Toxín sa zameriava na zdravé bunky, ktoré predierkuje, čím dôjde k ich smrti a vzniku zápalu.

Biotechnologička z Austrálskej národnej univerzity Anukriti Mathurová dodnes pracuje na identifikovaní spôsobov, ako zastaviť ničivý hemolyzín. Vedecký tím sa zameriava na to, ako zastaviť aktivitu toxínu a ako znížiť zápal, ktorý vyvoláva. Výskum v tejto oblasti je však ešte len v plienkach.

Kým vedci nenájdu spôsob, ako zabrániť postupu smrteľných toxínov v tele, stačí, keď si jedlo budete odkladať do chladničky a pred konzumáciou ho tepelne ošetríte. Prihrievaním by ste mali odstrániť väčšinu toxínov, ktoré sa v ňom môžu nachdádzať.

Zdroj: Info.sk, DP, sciencealert.com, asm.org, nih.gov
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Orange upozorňuje: V týchto lokalitách nebude fungovať internet ani televízia

Orange upozorňuje: V týchto lokalitách nebude fungovať internet ani televízia

DNES - 20:52Zaujímavosti

Telekomunikačný operátor upozorňuje na výpadky služieb.

Toto je dôvod, prečo nesmiete dávať chlieb do chladničky

Toto je dôvod, prečo nesmiete dávať chlieb do chladničky

DNES - 6:51Zaujímavosti

Skladovanie chleba v chladničke nie je bezpečné.

Herecká legenda Eva Krížiková sa narodila pred 90 rokmi

Herecká legenda Eva Krížiková sa narodila pred 90 rokmi

DNES - 6:21Zaujímavosti

Pre celé generácie divákov patrila k dámam slovenského umenia - divadelného, filmového i televízneho.

Americká metalová kapela Soulfly vystúpi vo Zvolene

Americká metalová kapela Soulfly vystúpi vo Zvolene

VČERA - 18:42Zaujímavosti

Americká metalová kapela Soulfly vystúpi 11. augusta vo zvolenskom Dome kultúry ŽSR.

Pracovníčka psieho hotela prezradila 11 plemien, ktoré by nikdy nechovala. Toto monštrum si nekupujte

Pracovníčka psieho hotela prezradila 11 plemien, ktoré by nikdy nechovala. Toto monštrum si nekupujte

21:05 13.07.2024Zaujímavosti

Pracovníčka, ktorá sa tri roky starala o cudzie psy, prezradila, aké plemená by sama nikdy nechovala.