Toto sú najlepšie miesta na chudnutie, spájajú sa s jednou farbou

Niektoré miesta dokážu tlmiť chuť na nezdravé jedlo.
Zelené plochy, ako sú záhrady alebo parky, môžu pomôcť ľuďom odolávať chuti na nezdravé jedlo. Ukázal to nový výskum publikovaný v odbornom žurnále Health & Place. Výsledky štúdie ukázali, že ľudia, ktorí sa zdržiavali v prírode, mali menšiu chuť na nezdravé potraviny.
Predchádzajúce štúdie tiež ukázali, že cvičenie v prírode znižuje túžby všetkých druhov. Intenzívna túžba jesť určité potraviny môže výrazne sťažiť snahu schudnúť. Neovládateľné chute môžu predstavovať až 10 percent nezdravého stravovacieho správania, čo je viac, než predstavuje genetický faktor.
Prvá autorka štúdie Leanne Martin uviedla:
„Už nejaký čas je známe, že pobyt vonku v prírode súvisí so zdravím človeka. Ale existencia podobného spojenia s túžbami len prostredníctvom vnímania zelených plôch, dáva predchádzajúcemu výskumu nový rozmer. Toto je prvá štúdia, ktorá skúma túto myšlienku a mohla by mať v budúcnosti celý rad dôsledkov pre programy verejného zdravia a ochrany životného prostredia. “
Závery pochádzajú z prieskumu 149 ľudí, ktorých sa pýtali na ich chuť na jedlo a pocity pri pobyte v prírode. Výsledky ukázali, že ľudia, ktorí pravidelne navštevujú prírodu, majú zriedkavejšie a menej intezívne chute na jedlo. Záhrady, parky a zelené plochy boli vo všeobecnosti spojené s nižšími urovňami chutí na jedlo.
Spoluautorka štúdie Sabine Pahl uviedla:
„Chute prispievajú k rôznemu zdraviu škodlivému správaniu, ako je fajčenie, nadmerné pitie a nezdravé stravovanie. Na druhej strane môžu prispieť k niektorým z najväčších globálnych zdravotných problémov našej doby, vrátane rakoviny, obezity a cukrovky.
Preukázanie, že menšia túžba po jedle súvisí s vyšším vystavením zeleným plochám, je sľubným prvým krokom. Budúci výskum by mal preskúmať, či a ako by sa zelené plochy mohli využiť na pomoc ľuďom, aby odolali problematickým túžbám, čo im umožní sa v budúcnosti lepšie ovládať."

Pozor na alkohol v teplom počasí. Jeho účinok je iný ako v zime
Vyššie teploty a dlhšie dni ovplyvňujú aj spôsob, akým telo spracúva skonzumovaný alkohol.

Farmaceutka varuje: Tento bežný liek môže zvyšovať riziko demencie
Bežný liek na alergiu môže zvyšovať riziko vážneho ochorenia.

Štúdia šokovala: Takto reálne vplýva kanabis na rakovinu
Výskumníci sa pozreli na účinky marihuany na rozvoj rakoviny hrubého čreva.

Priznanie lekára: Pri tomto vitamíne som sa mýlil, odhalili to krvné testy
Napriek zdravej strave mal lekár vážny deficit a vyzval ostatných, aby si nechali urobiť testy na hladinu tohto vitamínu.

Prečo vakcíny fungujú najlepšie pri aplikovaní do tej istej ruky?
Očkovanie a aplikovanie posilňujúcich dávok do tej istej ruky má svoje výhody.