• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 20.1.2021Meniny má Dalibor
Bratislava

Tiësto chce tento rok vydať novú kompiláciu aj štúdiovku

  • 13:09 13.02.2013
  • BRATISLAVA
Tiësto chce tento rok vydať novú kompiláciu aj štúdiovku

Holandský dídžej a producent Tiësto plánuje na rok 2013 veľké veci.

V rozhovore pre americký magazín Billboard prezradil, že čoskoro odštartuje ďalšiu časť turné College Invasion, predstaví sa v losangeleskom Staples Center, chce vydať kompilačný album a tiež novú štúdiovú nahrávku. "Rád robím veľké veci," povedal hudobník s občianskym menom Tijs Michiel Verwest zo svojej hotelovej izby v Brazílii.

"A keď chcete robiť veľké veci, potrebujete na to veľkých hráčov, ktorí vám s tým pomôžu," pokračoval Tiësto. Mal na mysli angažovanie nového manažéra Corana Capshawa, známeho spoluprácou s formáciou Dave Matthews Band, Faith Hill či Aliciou Keys.

"Myslím, že Coran Capshaw je výborný manažér, ktorý vždy myslí na nové veci, na tie najväčšie veci, aké si človek dokáže predstaviť. Viem, že pre mňa v súčasnosti pripravuje množstvo projektov a myslím si, že to moju kariéru posunie do ďalšieho levelu," uviedol 44-ročný Tiësto.
Tiësto - What Can We Do (A Deeper Love)
Najbližšie ho čaká spomenuté turné pre vysokoškolákov v USA, ktoré odštartuje 19. februára v Syrakúzach a ukončí 9. marca v Salt Lake City. Medzitým, 2. marca, zahrá v Staples Center, kde sa mal ukázať už vlani v októbri, no šou museli preložiť, pretože mal problémy s chrbticou.

Popri vystupovaní má v pláne vydať novú štúdiovku, nasledovníka albumu Kaleidoscope (2009). "Túto zimu som mal veľa času, vyprodukoval som množstvo novej hudby a všetko som nejako dal dokopy," povedal Holanďan, ktorý by okrem novej štúdiovky chcel vydať aj ďalšiu kompiláciu zo série Club Life, v rámci ktorej vyšli nahrávky Club Life: Volume One Las Vegas (2011) a Club Life: Volume Two Miami (2012).

Tiësto začínal v rokoch 1985 až 1993 ako rezident v rôznych kluboch po Holandsku. V tomto období založil aj nahrávaciu spoločnosť Black Hole Recordings, ktorá celosvetovo vydáva nahrávky s tanečnou hudbou. V roku 2001 rozbehol nový sublabel Magik Muzik.

Ako prvý na ňom v roku 2001 vyšiel singel Flight 643 a Tiëstov očakávaný album In My Memory (2001). Tiësto bol vôbec prvým dídžejom na svete, ktorý vypredal štadión - ako sólo DJ hral v máji 2003 pred 25-tisíc divákmi. Najviac sa však zviditeľnil, keď prijal ponuku organizátorov letných olympijských hier 2004 v Aténach.

Práve on sa postaral o hudobnú produkciu počas otváracieho ceremoniálu, kde ho priamo na štadióne počúvalo 70-tisíc ľudí a ďalšie desiatky miliónov pri televíznych obrazovkách. V októbri 2004 vyšiel aj album Parade of the Athletes (2004) so setmi, ktoré Tiësto odohral na ceremoniáli.

V roku 2007 sa prezentoval ďalším štúdiovým albumom Elements of Life (2007), ku ktorému odohral celosvetové turné. Jeho štvrtá štúdiovka Kaleidoscope vyšla v októbri 2009. Tiësta označil DJ Magazine tri roky po sebe (2002 - 2004) za najlepšieho dídžeja na svete, pričom päťkrát skončil na druhej priečke. Okrem iného sa Tiësto môže pýšiť aj tým, že hral v Disneylande. Na Slovensku v minulosti vystúpil už niekoľkokrát, okrem Bratislavy sa predstavil aj v Košiciach a Prešove.
Tiësto - Maximal Crazy
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Sima Martausová: Rok 2020 nebol ľahký, preveril naše hodnoty a vzťahy

Sima Martausová: Rok 2020 nebol ľahký, preveril naše hodnoty a vzťahy

10:27 18.01.2021Kultúra

Speváčka a skladateľka Sima Martausová sa už sedem rokov nesie na vlne úspechu.

Držiteľka cien Emmy a Zlatého glóbusu Kirstie Alley jubiluje

Držiteľka cien Emmy a Zlatého glóbusu Kirstie Alley jubiluje

7:39 12.01.2021Kultúra

Americkú herečku Kirstie Alleyovú si fanúšikovia pamätajú z úspešnej komediálnej série Pozri, kto to hovorí, alebo zo sitkomov Na zdravie či Veronika.

Udeľovanie cien Grammy odložili pre koronavírus na marec

Udeľovanie cien Grammy odložili pre koronavírus na marec

5:55 06.01.2021Kultúra

Slávnostné udeľovanie hudobných cien Grammy odložili pre pandémiu koronavírusu z januára na marec.

Spevák Ed Sheeran zverejnil novú skladbu Afterglow

Spevák Ed Sheeran zverejnil novú skladbu Afterglow

8:12 22.12.2020Kultúra

Spevák Ed Sheeran prekvapivo zverejnil novú nahrávku. Skladba má názov Afterglow a je k dispozícii na všetkých digitálnych službách. TASR o tom informovala PR manažérka Renáta Tomášová.

Huslista Marco Rajt predstavuje videoklip k piesni That is Christmas To Me

Huslista Marco Rajt predstavuje videoklip k piesni That is Christmas To Me

11:30 21.12.2020Kultúra

Doma aj vo svete známy huslista Marco Rajt predstavuje videoklip k piesni That is Christmas To Me.