• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 18.7.2019Meniny má Kamila
16°Bratislava

Harley-Davidson mieri do sveta formulí

  • 9:58 11.05.2019
  • Bratislava
Harley-Davidson mieri do sveta formulí

Značka Harley-Davidson sa od svojho vzniku spája s výrobou motocyklov a s motocyklovými závodmi. Už túto jeseň však plánuje rozšíriť svoje aktivity a stane sa súčasťou šampionátu elektrických formulí.

Už minulé leto Harley-Davidson predstavil svoj záujem o vstúpenie do nových odvetví auto-moto sveta svojou stratégiou s názvom More Roads, čím chce osloviť nových jazdcov a najmä ďalšie generácie potencionálnych zákazníkov.

Súčasťou novej stratégie sú aj nové produkty, medzi ktorými vyniká model motocykla LiveWivre s elektrickým pohonom. Aktuálny trend ekologického jazdenia sa teda nevyhýba ani motocyklovému svetu. Tu však so svojimi inováciami nekončí a už túto jeseň sa zapojí do šampionátu Formule E.

Zatiaľ sa však nejedná o veľkolepý vstup do sveta elektrických monopostov ako prevádzkovateľ vlastného tímu. Ako partner a sponzor plánuje dlhodobo spolupracovať s tímom Envision Virgin Racing, ktorý patrí k jedným zo zakladateľov a najúspešnejších tímov šampionátu Formule E.

Tímu sa počas svojho pôsobenia na šampionáte podarilo získať viac než 700 bodov, 8 víťazstiev a 23 pódiových umiestnení a stal sa tiež prvým tímov v histórii, ktorému sa podarilo dosiahnuť víťazstvo vo všetkých piatich doterajších sezónach. Harley teda išiel na istotu a vybral si toho najlepšieho partnera.

Mark McAllister, viceprezident portfólia manažmentu Harley-Davidson, sa k spolupráci vyjadril, že je nadšený z toho, že budú partnerom jednému z vedúcich zástupcov Formule E, ktorú považuje za najvyššiu formu elektrického pohonu v motošporte. Povedal tiež, že vášeň, profesionalita a nadšenie pre elektrické vozidlá sa zhodujú s ich hodnotami a bude to pre nich úžasná spolupráca.

Nastupujúci trend elektrických vozidiel nasledujú postupne všetky značky a tie silnejšie sa už teraz snažia preraziť v rýchlo sa rozvíjajúcej oblasti elektrickej mobility. Pre spoločnosť Harley-Davidson to bol určite dobrý krok, ako si získať nových priaznivcov a upozorniť na svoju rozbiehajúcu sa ponuku elektrických motocyklov.

Zdroj: Autoviny.sk

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Mary Synáková, autoviny.sk
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Jaguar Land Rover bude vyrábať elektromobily v Británii

Jaguar Land Rover bude vyrábať elektromobily v Británii

13:59 30.06.2019Auto

Najväčší britský výrobca automobilov Jaguar Land Rover (JLR) oznámi na budúci týždeň plány na výrobu elektromobilov vo svojej továrni v anglickom Castle Bromwich.

Prevážanie psa v aute počas horúčav má svoje pravidlá, venujte im pozornosť

Prevážanie psa v aute počas horúčav má svoje pravidlá, venujte im pozornosť

8:14 23.06.2019Auto

Cestovanie so štvornohým parťákom je čoraz populárnejšie, či už ide o výlety do prírody, k jazeru alebo aj na dovolenky. Viete ale, čo by ste mali urobiť, aby ste svojho psíka chránili pred horúčavami?

Zapnúť klimatizáciu, alebo stiahnuť okno? Poradíme vám, ako sa najlepšie schladiť

Zapnúť klimatizáciu, alebo stiahnuť okno? Poradíme vám, ako sa najlepšie schladiť

17:35 21.06.2019Auto

Pri dodržaní týchto základných pravidiel dokážete ušetriť nielen spotrebu, ale aj vaše zdravie!

Dacia Duster už len s turbom! Toto je náhrada za atmosférickú 1.6 SCe

Dacia Duster už len s turbom! Toto je náhrada za atmosférickú 1.6 SCe

21:24 18.06.2019Auto

Nový agregát bude mať nižší objem a turbo.