• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 22.1.2020Meniny má Zora
-1°Bratislava

Harley-Davidson mieri do sveta formulí

  • 9:58 11.05.2019
  • Bratislava
Harley-Davidson mieri do sveta formulí

Značka Harley-Davidson sa od svojho vzniku spája s výrobou motocyklov a s motocyklovými závodmi. Už túto jeseň však plánuje rozšíriť svoje aktivity a stane sa súčasťou šampionátu elektrických formulí.

Už minulé leto Harley-Davidson predstavil svoj záujem o vstúpenie do nových odvetví auto-moto sveta svojou stratégiou s názvom More Roads, čím chce osloviť nových jazdcov a najmä ďalšie generácie potencionálnych zákazníkov.

Súčasťou novej stratégie sú aj nové produkty, medzi ktorými vyniká model motocykla LiveWivre s elektrickým pohonom. Aktuálny trend ekologického jazdenia sa teda nevyhýba ani motocyklovému svetu. Tu však so svojimi inováciami nekončí a už túto jeseň sa zapojí do šampionátu Formule E.

Zatiaľ sa však nejedná o veľkolepý vstup do sveta elektrických monopostov ako prevádzkovateľ vlastného tímu. Ako partner a sponzor plánuje dlhodobo spolupracovať s tímom Envision Virgin Racing, ktorý patrí k jedným zo zakladateľov a najúspešnejších tímov šampionátu Formule E.

Tímu sa počas svojho pôsobenia na šampionáte podarilo získať viac než 700 bodov, 8 víťazstiev a 23 pódiových umiestnení a stal sa tiež prvým tímov v histórii, ktorému sa podarilo dosiahnuť víťazstvo vo všetkých piatich doterajších sezónach. Harley teda išiel na istotu a vybral si toho najlepšieho partnera.

Mark McAllister, viceprezident portfólia manažmentu Harley-Davidson, sa k spolupráci vyjadril, že je nadšený z toho, že budú partnerom jednému z vedúcich zástupcov Formule E, ktorú považuje za najvyššiu formu elektrického pohonu v motošporte. Povedal tiež, že vášeň, profesionalita a nadšenie pre elektrické vozidlá sa zhodujú s ich hodnotami a bude to pre nich úžasná spolupráca.

Nastupujúci trend elektrických vozidiel nasledujú postupne všetky značky a tie silnejšie sa už teraz snažia preraziť v rýchlo sa rozvíjajúcej oblasti elektrickej mobility. Pre spoločnosť Harley-Davidson to bol určite dobrý krok, ako si získať nových priaznivcov a upozorniť na svoju rozbiehajúcu sa ponuku elektrických motocyklov.

Zdroj: Autoviny.sk

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Mary Synáková, autoviny.sk
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Volkswagen akceleruje svoje plány týkajúce sa produkcie elektrických áut

Volkswagen akceleruje svoje plány týkajúce sa produkcie elektrických áut

15:42 27.12.2019Auto

Volkswagen (VW) akceleruje svoje plány týkajúce sa produkcie elektrických áut.

Daimler radí, aby sa štáty nespoliehali len na automobilový priemysel

Daimler radí, aby sa štáty nespoliehali len na automobilový priemysel

13:36 22.12.2019Auto

Vzhľadom na výrazné zmeny v automobilovom priemysle, ktoré ovplyvňujú výrobcov aj dodávateľov, odporúča personálny riaditeľ koncernu Daimler Wilfried Porth nespoliehať sa výlučne na toto odvetvie.

Tesla zvažuje, že zníži ceny Modelov 3 vyrobených v Číne

Tesla zvažuje, že zníži ceny Modelov 3 vyrobených v Číne

9:44 18.12.2019Auto

Americký výrobca elektromobilov Tesla zvažuje, že v budúcom roku zníži ceny svojich sedanov Model 3 vyrobených v Číne o 20 % alebo viac, v snahe prilákať kupujúcich.

Škoda Karoq sa od jesene 2020 bude vyrábať aj v Bratislave

Škoda Karoq sa od jesene 2020 bude vyrábať aj v Bratislave

16:31 15.12.2019Auto

Minulý týždeň sa začala sériová výroba kompaktného SUV Škoda Karoq v Nižnom Novgorode.

Audi predala v novembri vyše 163.300 áut, dosiahla najlepší november v histórii

Audi predala v novembri vyše 163.300 áut, dosiahla najlepší november v histórii

15:08 07.12.2019Auto

Nemecká automobilka Audi zvýšila minulý mesiac predaj áut vo svete o takmer štvrtinu, pod čo sa podpísalo najmä výrazné zvýšenie predaja v Európe.