Nedeľa, 19.5.2024Meniny má Gertrúda
24°Bratislava

Rafael Nadal zvíťazil v Montreale, vo finále zničil Raonica

• 23:48 11.08.2013

Radosť španielskeho tenistu Rafaela Nadala s trofejou po finálovom zápase na turnaji v Montreale, v ktorom porazil Kanaďana Milosa Raonica za 69 minút hladko dvakrát 6:2.Foto: SITA/APMONTREAL 11. augusta (WEBNOVINY) - Španiel Rafael Nadal sa stal víťazom nedeľňajšieho finále dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour Masters 1000 Rogers Cup v kanadskom Montreale, keď z pozície nasadenej štvorky zdolal domácu jedenástku "pavúka" Milosa Raonica za 69 minút dvakrát 6:2.

Víťaz kanadského podujatia série ATP World Tour Masters z rokov 2005 a 2008 Nadal v semifinále zdolal Djokoviča a vybojoval si desiatu finálovú účasť v sezóne 2013.

Nedeľňajším úspechom nad Raonicom získal ôsmy titul v tomto roku. Španiel hral v kanadskom meste Montreal na prvom turnaji po nečakanom debakli v júni v prvom kole Wimbledonu.

Obrazom: Finále dvojhry na turnaji v Montreale

Bývalá svetová jednotka Nadal sa posunie vo svetovom rebríčku zo štvrtého na tretie miesto, Raonica čaká premiérový prienik do Top10. Španiel získal za finálový triumf 1000 bodov do príslušného rebríčka a šek na 547 300 dolárov, zdolaný finalista 600 bodov a finančnú prémiu 268 350 USD.

Vo finále štvorhry zvíťazili Alexander Peya, Bruno Soares (Rak./Braz.-3) nad britskou dvojicou Colin Fleming, Andy Murray za 93 minút 6:4, 7:6 (4).

Dvojhra - finále:
Rafael Nadal (Šp.-4) - Milos Raonic (Kan.-11) 6:2, 6:2 za 69 minút

Štvorhra - finále:
Alexander Peya, Bruno Soares (Rak./Braz.-3) - Colin Fleming, Andy Murray (V. Brit.) 6:4, 7:6 (4) za 93 minút