Aténsku Akropolu na deň zatvorili; blesk tam zranil turistky
- 17:19 18.04.2019
- Atény

Grécke úrady uzavreli na štvrtok pre turistov komplex historických pamiatok na starovekej aténskej Akropole. K takémuto kroku pristúpili deň po tom, ako lokalitu zasiahol blesk a zranili sa štyria ľudia, informovala agentúra AP.
Zatvorenie Akropoly nariadilo vo štvrtok grécke ministerstvo kultúry po predpovedi nepriaznivého počasia - silnej búrky sprevádzanej hromami a bleskami - očakávaného v Aténach.
Dve turistky a dvaja strážcovia ešte v stredu utrpeli zranenia, keď Akropolu zasiahol blesk. S ľahkými reznými ranami ich previezli na ošetrenie do nemocnice.
Ministerstvo kultúry informovalo, že zasiahnutý bol aj externý bleskozvod komplexu, pričom živel porozbíjal okná na neďalekých budovách. Historické pamiatky však neutrpeli nijakú škodu.

Prvé kolo prezidentských volieb v Rumunsku podľa exit pollov vyhral Simion
V prvom kole opakovaných prezidentských volieb v Rumunsku podľa exit pollov zvíťazil krajne pravicový kandidát George Simion so ziskom približne 30 percent hlasov.

Na Českej diaľnici zvýšia rýchlostný limit
Diaľnica sa pripravuje na zavedenie nového rýchlostného limitu.

Zelenskyj v Prahe: Česko robí všetko pre to, aby zastavilo ruskú agresiu
Český prezident Petr Pavel s manželkou Evou v nedeľu privítali na Pražskom hrade ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a jeho manželku Olenu.

Pellegrini navštívil Taliansko a uctil si pamiatku Štefánika
Prezident SR Peter Pellegrini v nedeľu navštívil talianske letisko Campoformido, odkiaľ generál M. R. Štefánik 4. mája 1919 vzlietol na svoj posledný let do vlasti.

Trump: Nie som si istý, či všetci ľudia v USA majú právo na riadne súdne procesy
Americký prezident Donald Trump v rozhovore pre televíziu NBC News povedal, že si nie je istý, či majú všetci ľudia v Spojených štátoch nárok na riadny súdny proces zaručený ústavou krajiny.