Opitý Slovák v Rakúsku zneužíval šteňa na žobranie, polícia mu ho odobrala
- 6:32 20.02.2019
- Viedeň

Muž priamo pred policajtmi neprimerane silno trhal s vôdzkou a opakovane mladému psovi šliapol na chvost a na laby.
Polícia v hlavnom meste Rakúska odobrala bezdomovcovi zo Slovenska šteňa plemena husky, ktoré zneužíval na žobranie. Muža pod zjavným vplyvom alkoholu so psom vo veku okolo štyroch mesiacov nahlásili Viedenčania ešte minulú stredu, keď ho videli pred supermarketom v mestskej časti Liesing, uviedol v utorok spravodajský portál Heute.
Opitý Slovák sa pokúsil utiecť, policajná hliadka ho však po krátkom čase zastavila. Pri vypočúvaní vyšlo najavo, že nemá v Rakúsku žiadne bydlisko, pričom „nevedel alebo nechcel“ povedať, kde prespáva.
Policajti dospeli k záveru, že 43-ročný bezdomovec nie je schopný poskytnúť zvieraťu náležitú starostlivosť, čo bolo zrejmé aj z toho, že priamo pred nimi neprimerane silno trhal s vôdzkou a opakovane mladému psovi šliapol na chvost a na laby. Muž nakoniec priznal, že šteňa zneužíva na žobranie. Tvrdil pritom, že ho našiel pri motoreste v Česku.
Policajti psa bezdomovcovi odobrali na základe ustanovení zákona o ochrane zvierat a umiestnili ho do útulku vo viedenskej časti Donaustadt.

Prvé kolo prezidentských volieb v Rumunsku podľa exit pollov vyhral Simion
V prvom kole opakovaných prezidentských volieb v Rumunsku podľa exit pollov zvíťazil krajne pravicový kandidát George Simion so ziskom približne 30 percent hlasov.

Na Českej diaľnici zvýšia rýchlostný limit
Diaľnica sa pripravuje na zavedenie nového rýchlostného limitu.

Zelenskyj v Prahe: Česko robí všetko pre to, aby zastavilo ruskú agresiu
Český prezident Petr Pavel s manželkou Evou v nedeľu privítali na Pražskom hrade ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a jeho manželku Olenu.

Pellegrini navštívil Taliansko a uctil si pamiatku Štefánika
Prezident SR Peter Pellegrini v nedeľu navštívil talianske letisko Campoformido, odkiaľ generál M. R. Štefánik 4. mája 1919 vzlietol na svoj posledný let do vlasti.

Trump: Nie som si istý, či všetci ľudia v USA majú právo na riadne súdne procesy
Americký prezident Donald Trump v rozhovore pre televíziu NBC News povedal, že si nie je istý, či majú všetci ľudia v Spojených štátoch nárok na riadny súdny proces zaručený ústavou krajiny.